İstanbul Merkezli 4 İlde Fetö/Pdy Operasyonu: 13 Kaba Yakalandı

Silahlı yıldırı örgütü FETÖ’nün, çeşitli sınavlarda yaptığı usulsüzlüklerle kamuya yerleştirdiği kanıt edilen 17 şüpheliye müteveccih bu sabaha alın İstanbul merkezli 4 ilde eş anlı cerrahi müdahale düzenlendi. Aralarında aktif görevde kâin birer polis, astsubay ve bir yürütüm dulda memurunun üstelik bulunduğu 13 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan verilen bilgiye bakarak; FETÖ’nün, 2012 yılında Uyanık Gedikli Patika Yüksekokulu (JAMYO) ve Jandarma Astsubay Asıl Terbiye Kursu (JATEK) mülakatında aday numarası üzerinden kodlama yaparak, kamu görevine üyelerini sızdırdığı iddiası üzerine hesaplı soruşturmada, bu yöntemle kamu kurumlarına yerleştirilen 17 suratsız belirleme edildi.

Yapılan icraat sonucunda; çalışkan görevde mevcut aynı polis güçleri memuru, ayrımsız gedikli, tıpkısı uygulama koruma memuru ve benzeri polis memuru ile sair patika gruplarında 13 emanet oluşmak amacıyla toplamda 17 ibret karşı bakı kararı verildi.

13 ŞÜPHELİ YAKALANDI

İstanbul merkezli almak için Samsun, Malatya ve Tekirdağ girmek için 4 ilde yapılan senkronik operasyonda 13 bed yakalandı. Değişik şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların ise sürdüğü bildirildi.

Share: