Mahkumlara metal gerçekleştirme fail gardiyanlar adliyeye sevk edildi

Karabük T Tipi Sınırlı Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlü ve hükümözlülere maden özellik sağladıkları tez edilen kişilere yönelik Karabük merkezli 5 ilde planlı operasyonda gözaltına alınan 14’ü uygulama esirgeme memuru 19 güç Karabük’te adliyeye sevk edilirken, 3 gönül ise gözaltına alındıkları illerden SEGBİS aracılığı ile tabir verecek.

Karabük Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın talimatı ile İl Güven Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Mücadele Ofis Müdürlüğü ve İstihbarat Bölüm Müdürlüğü ekipleri, Karabük T Tipi Merbut Ceza İnfaz Kurumu’nda hâkimiyet ve hükümözlü bulunan şahıslara uyuşturucu ve münebbih husus sağladığı tespit edilen şahıslara yönelik cerrahi müdahale başlatmıştı. Beceri ve fiziksel izlem sonucu Karabük, Ankara, Afyonkarahisar, Kırşehir ve Konya’da gerçekleştirilen operasyonda 14 yürütüm himaye memuru ve 8 sivil yakalanarak gözaltına alınırken, 1 kişinin ise aranması devam ediyor.

Karabük Inanma Müdürlüğü’nde 3 dönme süren sorguları tamamlanan 14’ü himaye infaz memuru almak için 19 sevimli afiyet kontrolünden sonradan Karabük Adliyesine sevk edildi. Ankara, Konya ve Afyonkarahisar’da gözaltına alınan 3 kişinin ise SEGBİS aracılığı ile savcılıkça ifadeleri alınacak.

Koğuşlarda mızrap ele geçirildi

Operasyonda gözaltına alınan gardiyan ve sivillerin ikametleri ile Karabük T Tipi Ukubet İnfaz Kurumu’ndaki üç koğuşta yapılan aramalarda 558 sayı komprime, daralı ağırlığı 97,96 gram gelen hint keneviri tohumu, 2 skor görüntülü MP3 nüans, 5 sayı zihin kartı, 5 nüsha ucu sivriltilmiş şişik, 9 kıvılcım halinde kırık vaziyette gülgûn mülevven extacy maddesi olduğu değerlendirilen haplar, 25 parça kırık vaziyette turuncu renkli metal bap olduğu değerlendirilen haplar, 2 skor esrar özellik içiminde kullanılan aparat, birer sayı Canik ayraç ruhsatsız silah, namlusu çıplak kurusıkı cebe, Gıcırı Bükme ayraç blöf cebe, 3 adet şarjör, 9 skor fişek ile 78 adet kurusıkı fişeği, daha önceki kullanıldığı değerlendirilen çokça sayıda komprime kapsülleri ele geçirilmişti. – KARABÜK

Share: