İspanya’da göçmen Ukraynalıları zehir koşullarda çalıştıran çete çökertildi

İspanya polisi geçmiş üç ayrımlı fabrikada geriden geriye tütünle yapmacıklı sigara üreten ve Ukraynalı göçmenleri keder koşullarda çalıştıran çeteye yönelik faaliyetler düzenledi. Polis Güçleri, farklı adreslerde yapılan operasyonlarda 27 kişiyi gözaltına aldıklarını ve milyonlarca Euro’luk yaman karışma ekstrem anahtar ve değerli eşyaya umum koyduklarını açıkladı.

İspanya polisi ve Avrupa Birliği polis güçleri teşkilatı Europol ile eş yürüttükleri operasyonda Logrono, Valencia ve Sevilla kentlerindeki gizliden gizliye tütünle düzme sigara üreten üç fabrikaya operasyon düzenledi. Fabrikalarda günce kalık milyondan aşkın cali sigara üretildiğini tabir fail polis, 27 kişiyi gözaltına aldıklarını ve milyonlarca Euro’luk esrar, şiddetli kurgu ve kızıl eşyaya el koyduklarını belirtti.

KÜÇÜK PREFABRİK BARINAKLARDA ÜST ÜSTE YAŞIYORLAR SÖZ KONUSU fabrikalarda savaştan kaçan göçmen Ukraynalıların binalardan hariç çıkmasına izin verilmeden uzun saatler süresince çalıştırıldıklarını ifade eden polis güçleri, Ukraynalı göçmenlerin fabrika içindeki adi inşa barınaklarda ‘üst üste’ yaşadıklarını vurguladı. Avrupa merkezli sivil toplum kuruluşları, Ukrayna’nın işgali sonrasında birçok Ukraynalı göçmenin aceleci iş bulma ihtiyacı ve kurgu problemi sebebiyle taşıt dışı ve cebren düşük ücretle gitmek zorunda kalmasına ilgi çekmişti.

Share: