İngiltere ve Bakir Zelanda Başbakanlarından esprili paylaşımlar

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak evvel, eskimemiş göreve başlayan Kullanılmamış Zelanda Başbakanı Chris Hipkins’in sosisli rulo böreği sevgisine yöneltme yaparak “Umarım geçenlerde kuma önceliklerimizi şahsen tartışırız- ihtimal İngiliz sosisli gato böreği eşliğinde?” mesajını paylaştı. Hipkins ise Sunak’ı yanıtlayarak “Domates sosunu ego getiririm” dedi.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, cemaziyelevvel içtimai medya üzerinden Yıpranmamış Zelanda Başbakanı adına kullanılmamış göreve başlayan Chris Hipkins’in ‘sosisli gato böreği’ sevdiğine dayalı ayrımsız haberi esprili bir dille paylaşarak, “Yeni Zelanda’nın kullanılmamış Başbakanı namına Chris Hipkins ile çalışmayı dört gözle bekliyorum. Ülkelerimizin dokuz canlı çok kuma noktası var ve umarım yakında ortak önceliklerimizi şahsen tartışırız- ihtimal İngiliz sosisli gato böreği eşliğinde?” ifadelerini kullandı.

Eskimemiş Zelanda Başbakanı Hipkins ise bire bir nükteli üslupla Sunak’ın mesajını yanıtlayarak “Domates sosunu ben getiririm. Gelişigüzel çalışmayı, dokuz canlı çok değeri ve – aralarında sosisli rulo börek birlikte olan – ortak noktayı paylaşan iki talih arasındaki etkili ilişkiyi ilerletmeyi, dört gözle bekliyorum” ifadelerini kullandı.HIPKINS’IN SOSLİ PASTA BÖREĞİ SEVGİSİHipkins, sosisli pasta böreğini çok sevdiği amacıyla Eylül ayındaki veladet gününde sosisli gato böreğinden işlenmiş benzeri mevlit haset pastasını kesmiş ve fotoğrafları sosyal medyada paylaşmıştı. Sosisli pasta börek, İngilizlerin sık sık tükettiği aynı kemirmek yerine biliniyor. Bakir Zelanda halkının ise birçok yemeği birlikte pekâlâ domates sosu tükettiği bilinmektedir. Domates sosu, Yeni Zelandalılar amacıyla vaz geçilmez tıpkı sostur ve marketlerde ekseriyetle ‘ketçap’ yerine ‘domates sosu’ ismiyle satılır.

Share: