ING Türkiye, esneklikler dünyasını genişletmeyi sürdürüyor

Etkin mutluluğu için elastik ve yenilikçi olmayı önceliklendiren ve “Önce kendin olursun, sonraları ING’li” yaklaşımını stratejisinin merkezine düz ING Türkiye, çalışanları için esneklikler dünyasını genişletmeyi sürdürüyor. Çalışanlarına açıktan ve elastik mesai modelleri sağlayan geçmiş vezneci olan ING’bile, 2015 yılından bu yana çalışanlar haftada iki periyot engin çalışabiliyor ve esnek çalışma saatlerinden yararlanıyor. Elastik çalışmayı daha birlikte ileriye taşıyan ING, Flexi 365, Haftam Flexi ve Haftam 3 Dönüş Flexi ve Haftam 4 Periyot Flexi adında dört bakir esnek çalışma modelini daha 2021 yılında mihman olarak uygulamaya aldı. Streç faaliyet şartlarının öncüsü ING, çalışanlarına kalıpların dışında hayatın zarfında yenilikler sunmaya bitmeme ederek esneklikler dünyasını daha dahi genişletti ve 2021 Aralık ayında Flexi Kariyer uygulamasını devreye alırken, 2022 Mart ayında de Flexi İzin uygulamasını hayata geçirdi.  

ING’liler, Flexi Kariyer ile yıpranmamış kariyer yollarını keşfediyor

Flexi Kariyer Deneyimleri kapsamında sunulan 3 kariyer modeli ile çalışanların kariyer çeşitliliğini deneyimlemeleri hedefleniyor. Mini Kariyer ile ING çalışanları değişik kariyer yollarını ve gelişim kollarını uydurmak amacıyla belli başlı benzeri süre üzere farklı benzeri departmanda fariza alabiliyor. Tekme Kariyer’dahi ise, ING çalışanları haftanın 1 yahut 2 gününde kendi ekibinden değişik bire bir bölümde çalışabiliyor. Turuncu Misafir uygulamasında ise ekipler arası görevdaşlık, empatiyi bırakmak ve çalışanın farklı birimlerle ilişik hisse senedi üstünde bilgelik edinmesini uydurmak amaçlanıyor ve bu deneyimi seçen çalışanlar belli tıpkısı süreliğine bulunduğu ekipten değişik tıpkısı ekibe konuk olarak gidebiliyor ve bu süre boyunca mihman olarak gittiği roldeki işi yapabiliyor.

ING’liler, Flexi İzin ile hayatı kaçırmadan, hayata karışıyor

Çalışanlarının hayatında artık ahit kalsın diye değişik ihtiyaçlara müteveccih Flexi İzin uygulamasını hayata nâkil ING, çalışanlarına kanuncu izinleri dışında bir nice değişik müsaade hakkı sunuyor. ING’liler kümeli izni olmasa birlikte bu izinleri sınırsız benzeri şekilde kullanabiliyor. ING çalışanları “Ilk Sevdiklerim İzni” ile sevdiklerine diledikleri kadar kânunuevvel ayırabilirken, “Sağlığımı Düşünüyorum İzni” ile hekim randevuları kabilinden keyif ihtiyaçları üzere izin kullanabiliyor. Evcil hayvan sahibi ING çalışanları ise dirilik dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “Pati Sağlığı İzni” hakkını kullanabilirken, hususi hayatında fayrap etmek zorunda olduğu resmi işlemler ya da ocak tamirat işleri gibi dönemlerde “Sıkıcı İşler İzni” ile işlerini erinç halledebiliyor. Çocuk sahibi ING’liler ise çocuğunun hususi anlarında yanlarında olabilmeleri üzere “Çocuğum ve Ego İzni”ni kullanabilirken, ING bünyesindeki hobi kulüplerinden birinde yer kayran ING’liler ise “Hobi Kulübü Aktiflik İzni” ile kulüp etkinliklerine katılabiliyor. ING’liler ayrıca, “sen hayatını hoşnutluk” iznini kullanarak kendilerine ant ayırabiliyor ve hayatı kaçırmadan hayata karışıyor.

Meltem Gönül Eri Öztürk: Çalışanlarımızın kendileri olabilmelerini ve hayatlarını diledikleri kabil yaşamalarını istiyoruz

Esneklikler dünyası ile ilişkin mütekellim ING Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Meltem Gönül Eri Öztürk, “Muvaffakiyet ve bahtiyarlık, bütün hanay dengesi ile gibi. Biz konuya eş ve sahn deneyimi adına bakıyoruz. “Önce kendin olursun, sonraları ING’li” yaklaşımını stratejimizin merkezine alıyoruz, zira biz çalışanlarımızın kendileri olabilmelerini, hayatı kaldırmak hesabına hayata karışmalarını ve hayatlarını diledikleri kabilinden yaşamalarını istiyoruz. Bu nedenle bile müteharrik mutluluğu için elastik ve yenilikçi olmayı başarının anahtarı adına görüyoruz. Esnekliği yalnız emek modelleri ile sınırlamıyor, IK uygulamalarımıza totaliter kendisine yansıtıyoruz. Söz Gelişi, Flexi Kariyer ile çalışanlarımız değişik kariyer yollarını keşfedip kendilerini geliştirebiliyorken, Flexi İzin uygulamaları ile özlük yaşamlarına antlaşma ayırabiliyor ve vakitlerini diledikleri gibi değerlendirebiliyor. Bununla bu arada umumi müdürlükte rolü akıllıca olan çalışanlarımız ofise ayda takkadak 6 dönem anbean anlayışsız kalan günlerde açıktan çalışabiliyor evet bile dileyen ING’liler Flexi Yaz uygulamamız ile yaz süresince istedikleri kent ve lokasyondan çalışabiliyor. Antrparantez, FlexMe Esnek Canip Haklar Programı ile çalışanlarımız birçok alanda canip hak seçimlerini yapabiliyor. Streç ve yenilikçi olmayı stratejimizin merkezine alarak sektörde ayırt yaratacak icraat sunmaya bitmeme edeceğiz” diyerek aktardı.

ING Türkiye, sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisini yeniledi

ING Türkiye araştırması: Artırım eğiliminde yüzdelik 5 artma var

ING Türkiye ve Hepsiburada teşrikimesai ile satıcılara ING’den hususi avantajlar

Share: