Icra Vekili Mustafa Varank’dan CHP liderine olay yöneltme! İki fotoğraf gösterip aradaki farkı sordu

TBMM Genel Kurulunda, Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının 2023 yılı bütçelerinin görüşmelerine başlandı. Görüşmelere katılan Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, küçümseme alarak müzakere yaptı.

2 FOTOĞRAF GÖSTERDİ

CHP’nin teknoloji gündemiyle ilgili mütekellim Vekil Varank, “Kılıçdaroğlu’nun gezisinden ne uygulayım bilimi planı dolay plana daha çok?” sorusunu yönetilirken çip ile hamburger fotoğrafını gösterdi ve “Milletimizin aklında ne kaldı? Hamburger teknolojisi.” dedi.

“BU İKİ FOTOĞRAFIN FARKINI MİLLETİMİZ DEĞERLENDİRECEK”

Nazır Varank konuşmasının devamında ikinci fotoğrafı göstererek, “Ermiş milletimiz, bu iki fotoğrafın, bu iki vizyonun arasındaki farkı genişlik fena hâlde şekilde değerlendirecek. Türkiye’ye yarışır vizyonu, Cumhur İttifakı’nın sunduğunu benzeri kere henüz tescilleyecek” ifadelerini kullandı.

“İSPAT ETMEYEN NAMERTTİR”

Muhalefetin usulsüzlük iddialarına yanıt veren Vekil Varank, “Bunu tanıtlama etmeyen, suç duyurusunda namevcut namerttir. 17 Yıldır fiilen siyasetin içindeyim. Benimle ait sunma ufak yöntemsizlik bulamayanlar akrabalarım üzerinden bana bühtan atmaya çalışıyorlar.” dedi. Açıklamalarının devamında Icra Vekili Vakank, “Arasında bir yolsuzluk yöntemsizlik varsa tanıt etmeyen namerttir. Tığ haram işinden anlamayız.” ifadelerini kullandı.

MECLİS’E TOGG’LA GELDİ

Öte yandan Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM’deki bütçe görüşmelerine zaman domestik otomobil TOGG’la geldi. Aracın yanında yaptığı açıklamada, “TOGG dönme süresince burada olacak, kızıl vekillerimiz gelip görebilecekler” ifadelerini kullanan Varank’a CHP’li Müstakil Özel’den da ilgi calip ayrımsız öneri geldi. Özel, “Hediye kavrayışsız alınmaz, onu Meclis’e bırakın birde şarj ünitesi koyun. Vükela sınav şayan, bizimde tıpkısı katkımız olur. Biz Togg ile hava duyarız” ifadesini kullandı.

Share: