İçişleri Bakanlığı’ndan Kemal Kılıçdaroğlu’na davet

CHP lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun müntehip bilgileriyle ait iddiası konusunda İçişleri Bakanlığı’ndan izah yapıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şunlar denildi:

“Kılıçdaroğlu’nun YSK’da olmayan fakat kendilerinde bulunduğunu argüman ettiği bilgileri elbet temin ettiğini açıklaması gerekmektedir. aksi takdirde, ferdî verilerin mevzuata uymaz temin edilmesinden çevre Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulacaktır.”

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu verdiği röportajda “Bizim elimizdeki müntehip bilgileri Faziletkâr Seçim Kurumu’nun elinde da namevcut” şeklinde konuşmuştu.

Kılıçdaroğlu’nun bahis konusu ifadesi:

Bizim elimizdeki müntehip bilgileri Faziletkâr Seçim Kurulu’nun elinde dahi yok, beher seçmeni, ilk defa sandığa gidip oy kullanacak seçmenleri dahi biliyoruz, evlerini, adreslerini birlikte biliyoruz, veladet yerlerine de bakıyoruz. Suriye tevellütlü, Afganistan doğumlu, hepsine bakıyoruz, nedeniyle kimlere yurttaşlık verildiğini de oradan çıkarabiliyoruz. Şu anda öyle tıpkı coşkunluk görünmüyor, veriler var, birçok yabancının oy kullanacağını biliyoruz, 400-500 bin dirilik kadar yüksek bir misil bulunmayan, öyle tıpkısı ölçü geldiğinde onu bir anda kamuoyuyla paylaşırız elhak. O konuda haddinden fazla duyarlıyız.

Karamollaoğlu’ndan Kılıçdaroğlu ve Gültekin Uysal’a görüşme

Nebati’den Kılıçdaroğlu’nun ‘KKM’ eleştirilerine karşılık

İçişleri: Diyarbakır’dahi ‘Eren Kuşatma-23 Narko Terör’ operasyonu başlatıldı

 

Share: