Hekimlerden Ttb Suret Konseyi’ne İstifa Çağrısı

EKSIKSIZLIK DEĞER ATALAY

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Dalan Konseyi Başkanı Çiy Korur Fincancı’nın PKK ile mücadelede kimyevi cebe kullanıldığı yönündeki açıklaması konusunda evgin davet ile Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde benzeri araya gelen 15 otacı odasının temsilcileri, TTB Form Konseyi’ne ricat çağrısı yaptı.

Güzelyurt’taki toplantıya; Aksaray, Amasya, Giresun, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Erzurum-Kars-Gümüşhane-Bayburt-Ardahan- Iğdır, Malatya, Nevşehir, Niğde, Kalaba, Rize- Artvin, Tokat, Yozgat Doktor Odası ile 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği ve Milliyetsever Hekimler Derneği temsilcileri katıldı. Yapılan eş açıklamada, Türk Tabipleri Birliği Format Konseyi istifaya nida edildi.

“HEKİMLİK MESLEĞİNİ ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTÜ İLE ADETA BERABERINDE GETİRME EMELLERİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİMİZİ BİLİNMESİNİ BİR KAT DAHA İLAN EDİYORUZ”

Kuma açıklamayı Aksaray Tabip Odası Başkanı Rıfkı Karabatak okudu. Karabatak, şunları söyledi:

“Kâin Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın milletimizin ayn bebeği yüce Türk Silahlı Kuvvetleri’mize attığı çirkin bühtan ve karalamalara cebin burun alabilmek amacıyla ivedili çağrısıyla Aksaray’da benzeri araya mevrut Küçük Asya hekim odaları komutan ve temsilcileri kendisine; Türk Tabipleri Birliği Eşkal Konseyi’nin derhal istifa etmesini, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü yüreğinde hisseden seçme Türk hekiminin Türk Tabipleri Birliği bulunan Biçim Konseyi’ni bütün iletişim araçlarını kullanarak istifa etmeye davet etmelerini, Türk Tabipleri Birliği’nin bu menfur görüngü dolayısıyla acilen alışılmamış genel kurul yapmak üzere güruh kararı almasını, kül hekimlerimizin odalarına erbap çıkarak hem ülkemiz konusunda hem bile tekmil hekimler üzerine oynanan bu sulu oyunları kaldırılmış etmelerini istiyoruz.

Kendilerini ‘insan hakları güya savunucusu’ gibi car ederek Türk hekimlerinin adeta zekasıyla dümen geçmelerini, ülkemiz üstünde dış güçlerle umum ele vererek oynanan temas tip yapışkan oyunu gördüğümüzü; doktorluk mesleğini eli hunriz terör örgütü ile adeta yaninda getirme emellerine katiyen cevaz vermeyeceğimizin bilinmesini aynı kere daha zar ediyoruz.

“SAMSUN’DA BAŞLATILAN MİLLİ MÜCADELENİN YOL ROTASI, AMASYA, SİVAS VE ERZURUM TOPLANTILARIYLA BITMEME EDECEKTİR”

Türk Tabipler Birliği’ni özgürlüğüne kavuşturmayı amaçlayan bu hümayun yürüyüş, celil önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin halas mücadelesini başlattığı Samsun’dan başlatılacaktır. Samsun’da başlatılan milli mücadelenin posta rotası; Amasya, Sivas ve Erzurum toplantılarıyla bitmeme edecektir. Burada olağanüstü derinti çağrısına katılan birlik doktor odaları adına bu hususlarda mutabık olduğumuzu yekpare Türk hekimlerine ve aziz milletimize bildirme ederiz.”

Share: