Akıbet dakika bilgelik | Kdz. Ereğli Uray İtfaiyesi, Kentsel Taharri Kurtarma Ekibi Kuruyor

Kdz. Ereğli Şehremini Halil Posbıyık’ın talimatıyla Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde 15 kişiden oluşan Kentsel Kontrol Kurtarma Ekibi oluşturuluyor. Personel eğitimleri İçişleri Bakanlığı Facia ve Evgin Boyut Yönetimi Başkanlığı yoluyla veriliyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde Su altı ve Su Üstü Taharri Kurtarma Ekibi’nden sonradan Kentsel Taharri Kurtarma Ekibi kuruluyor. 15 kişilik ekibe eğitimler, İçişleri Bakanlığı Kıran ve Acil Buut Yönetimi Başkanlığı marifetiyle veriliyor.

İtfaiye Müdürü Muhammet Şanlı Şiddetli, çalışmalar karşı şu bilgileri verdi:

“Şehremaneti Başkanımız Sayın Halil Posbıyık’ın talimatı ile İtfaiyemizin bölgemizde ekipman kendisine bir numara olduğu üzere, yetişek ve hikmet üstüne da en son seviyede olması için çalışmalara başladık. Bünyemizde Akarsu altı ve Su üstü Taharri Kurtarma Ekibi’nden sonra Kentsel Arama Istirdat Ekibi kuruyoruz. Bunun üzere Kıyamet ve Evgin Durum Yönetimi Başkanlığına eğitim almamız üzere müracaatımızı yaptık. AFAD yoluyla 15 personelimiz  5 modül ve 5 haftadan oluşan Kentsel Kontrol Istirdat eğitimlerine başladılar. 26 Eylül 2022 Tarihinde Samsun AFAD’tan mevrut ekip ile ilçemiz Cumhuriyet Altını Ahali Evi’nde başlayan terbiye, Sakarya AFAD’tan gelen ekipler ile 14 Teşrinievvel 2022 tarihine kadar devam etti. 17 Ilk Teşrin 2022 – 28 Ilk Teşrin 2022 tarihleri arasında 15 İtfaiye Personelimiz Ankara AFADEM’üstelik (AFAD Terbiye Merkezi)  eğitimlerine bitmeme ediyor.

“KDZ. EREĞLİ II.DERECE ZELZELE BÖLGESİNDE”

Ekibimizin bu eğitimi almaları sonucunda bünyemizde kâin Su şeş ve su üstü Taharri Kurtarma Ekibi ile birlikte ayrıca birlikte Kentsel Kontrol Kurtarma Ekibi dahi müesses olacak.

Kdz. Ereğli İlçemiz II. Sarsinti Bölgesi alanındadır. I. Sarsinti Bölgesine yer andıran mesafede olan bir kaymakamlık yerine giderek alışılmamış durumlara anında ve aceleci tıpkısı şekilde engelleme edebilmemiz için takım ve eğitim üstüne her daim amade vaziyette bulunmamızın sorumluluğunun bilincindeyiz.

Ülkemizde meydana mevrut Elazığ depremi, Antalya orman yangınları, Kastamonu baskın felaketi üzere bir çok olaya müdahaleye ve takviyeye giden İtfaiyemiz bölgesinde ateş parçası kuruluş yapısıyla bizatihi daim saraka ettirmektedir ve halkın gözünde gusto kazanmaktadır. Bu ivmeyi devam yol açmak üzere daim çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz.”

Share: