Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Çarpışma, Yayladağı’nda Esnafı Konuşma Etti

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Çarpışma, Yayladağı’nda mahalle muhtarları, esnaf ve vatandaşlarla benzeri araya geldi.

Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Uğraş, Yayladağı’nda mahalle muhtarları, esnaf ve vatandaşlarla benzeri araya geldi. Ziyaretlerinde Cenk’a CHP Hatay milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir ve Suzan Delimsirek ile CHP Yayladağı İlçe Başkanı Hayrettin Hançer haremlik etti.

İlk kendisine Yayladağı Şehremini Mehmet Sarp ile bu arada muhtarlarla mülaki Kavga, istem ve talepleri dinledi. Lütfü Savaş, “Parti ayırmadan Hatay’ın herhangi bir ilçesine bakım ediyoruz. Elan ilk tek köyde beton asfalt yoktu. Köyler arasındaki yollar dahi beton asfalt ile bizim sayemizde tanıştı. Seçkin bölgede bakım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“İKTİDAR 21 YILDA HANGI YAPMIŞ BİZ 8 YILDA NE YAPMIŞIZ ONA BAKIN”

Küsurat maliyetlerden ve Suriye’deki savaştan kaynaklı de yaşanan sıkıntılara değinen Savaş, “Çekişme öncesi günde 250 TIR’la 14 ülkeye dış satım yapıyorduk. Demin 25 günde benzeri sefine gönderebiliyoruz. Biz gücümüz yettiğince hizmet yaptık ve yapmaya üstelik bitmeme edeceğiz. İktidar 21 yılda hangi yapmış, tığ 8 yılda hangi yapmışız ona bakın. Eksikleri hep tığ yapıyoruz. İktidardan dahi mülk almıyor, Avrupa Birliği’nden görüntü alarak bakım yapıyoruz” diyerek konuştu.

“İKTİDAR TEMSİLCİLERİ MECLİSTE SİZLERE SU VERMEYELİM DİYE UĞRAŞIYORLAR”

Akarsu fiyatlarının kudret temsilcilerinin tutumundan muhit çarkıt eşit tarifesinde verildiğini ve HATSU’nun zarara uğratıldığını belirten Lütfü Cidal, sözlerinde şu ifadelere düzlük verdi:

“Akarsu üzere aldığımız istihlak bedelleri HATSU’nun zindelik faturasına bile yetmiyor. İktidar temsilcileri mecliste sizlere akarsu vermeyelim diye uğraşıyorlar. Mal ödeyemeyelim ve suyu aktaramayabilelim diye sizinle yüz yüze gelmemizi istiyorlar. Şu anda size verdiğimiz suyun fiyatı 2017 yılının familya ayındaki fiyatıdır. O yıldan itibaren elektriğe üstelik oldukça bindirim yapıldı. Sizlerden topladığımız paralarla ancak zindelik faturasını ödeyebiliyoruz. Lütfen sizler bile elinizi vicdanınıza kucak.”

“BİZİM VERGİLERİMİZ İLE BAMBAŞKA ŞEHİRLERDE YATIRIM YAPIYORLAR”

Hatay’ın doğruluk ettiği yatırımları almadığını belirten CHP Hatay Milletvekili Suzan Delice, “Hatay, Büyükşehir olalı 8 yıl oldu. Hatay’ın iki arıtması vardı, demin ise 14 lime arıtması var. Hatay Türkiye’nin 7. sırada kazanç veren ili. Ama 78. sırada envestisman alıyoruz. Bizim vergilerimiz ile apayri şehirlere yatırım yapıyorlar. Biçim İstanbul’u yapacaklarına GAP’ı bitirsinler. İşsizlik ortadan kalksın” dedi.

Hükümetin Antalya’de gerçekleştirilen EXPO’ya sunulan desteği Hatay’a vermediğini anlatım fail CHP Hatay Mebus Mehmet Güzelmansur, temel kapılarının kapanmasının arkası sıra Hatay’daki katışık milli hasılanın da düştüğünü açıkladı. Yayladağılı muhtarlar, yapılan hizmetler dolayısıyla Başkan Lütfü Çarpışma’a teşekkür etti. Komutan Kavga ilçedeki temaslarına Yayladağı Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Kültür Odası ve Muhtarlar Derneği ile bitmeme etti.

“14 BİN 500 ÇİFTÇİMİZE FİDE VE YAVRU DESTEĞİNDE BULUNDUK”

Ayn ziyaretlerinde gerçekleştirdikleri yüce projelerden biri olan kırsal kalkınma projesi karşı üstelik bilgelik veren Başbuğ Cenk, “Çiftçilerimize orgenamineral matbua dağıtıyoruz. Şu anda Türkiye’deki sunma bozuk ve nitelikli matbua. Çiftçimize dara binmesin diye istedikleri yerlere şişko şekilde getiriyoruz. 14 bin 500 çiftçimize fide ve zürriyet desteğinde bulunduk. Çiftçimizle alım garantili kontratlı ekincilik yapıyoruz. Buğday ve zeytinyağını Almanya’ya göndermeye başladık. Bunu gittikçe arttıracağız. Hatay’birlikte bir nice ürünü birlikte tığ ektirmeye başladık. adım adım ihracatı da arttıracağız” diye konuştu.

Başbuğ Cidal, Yayladağı Şehremini Mehmet Dik’ı de makamında ülfet ederek ilçeye yapılan hizmetler üzerine konuştu. Ziyaretlerinin devamında Yayladağılı esnaf ile bir araya gelen Lütfü Çekişme, esnaf tarafından iri rabıta ve dostça karşılandı. Sonuç kendisine Ayışığı Mahallesi’ni mülakat fail Uğraş’a, mahalle sakinleri 4 buçuk kilometre yoldaki beton asfalt çalışmalarından ortalık teşekkür etti.Share: