Gümüşhane’de hükümlüler için betik bağış kampanyası başlatıldı

Gümüşhane’bile Doğruluk Bakanlığı marifetiyle başlatılan “Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri üzere Betik Hediye Kampanyası” çerçevesinde açım töreni gerçekleştirildi.

Doğruluk Bakanlığı eliyle ‘Pusula İyileştirir’ sloganıyla hayata geçirilen “Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Mektup Ödül Kampanyası” çerçevesinde Gümüşhane Türe Sarayında Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in dahi katılımıyla küşat gerçekleştirildi. 15 Küçük Ay tarihine kadar devam edecek kampanya kapsamında Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane Belediyesi, Gümüşhane Adliyesi ve Gümüşhane Üniversitesine yerleştirilecek mektup stantlarına yapılacak betik bağışları Ukubet İnfaz Kurumlarında bulunan hükümlülere ulaştırılacak.

Açılış programında mütekellim Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, “İlimizde bu kampanyanın başarıya ulaştırılmasında çokça nazik emekleri olan zer Başsavcımıza ve Adalet Komisyonu Başkanımıza çokça teşekkür ediyorum. Adliyemizin bilcümle personeline, ukubet evimizin hep personeline teşekkür ediyor ve tebrik kartı ediyorum” dedi.

“Benzeri kütüphane, bin cezaevini kapatır”

Vatandaşları ve kamu kurumlarını mektup kampanyasına bindi vermeye çağıran Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver, “Bakanlığımızın ‘Mektup İyileştirir’ sloganı ile başlatmış olduğu bu pusula kampanyasının amacı Ceza İnfaz Kurumlarında mevcut hükümlülerin rehabilite olmalarını sağlamaktır. Ünlü bir düşünürün üstelik anlatım ettiği kabilinden, ‘Tıpkısı kütüphane, bin mapus kapatır.’ Bu tatlılıkla birlikte biz üstelik tekmil vatandaşlarımızı ve parçalanmamış kurumlarımızı kampanyamıza bindi vermeye nida ediyoruz” dedi.

Gerçekleştirilen konuşmaların peşi sıra Gümüşhane Valiliği, Uray Başkanlığı, Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı ve ayrıksı kurumlar marifetiyle kampanya kapsamında mektup bağışı gerçekleşti. Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver aracılığıyla kampanya kapsamında bağışı yapılan önceki pusula ise Kuran-ı Alicenap oldu. – GÜMÜŞHANE

Share: