Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek gazetecilerle buluştu

Gümüşhane’dahi 10 Aile Etkin Gazeteciler Haset dolayısıyla kentte fariza özne gazetecilerle tıpkı araya mevrut Vali Taşbilek, “Bizim göremediklerimizi bize gösterdiğiniz için sizlere teşekkürname ediyoruz” dedi.

Ilbay Taşbilek, İl Jandarma Komutanlığı Içtimai Tesislerinde düzenlenen programda Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü, Valilik Matbuat ve Halkla İlişkiler Müdürü Açık Deniz Akıllıca ve kentte fariza özne gazetecilerle aynı araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada 4 yılı çok benzeri süredir Gümüşhane’bile fariza yaptığını ve bu süre zarfında büyüklerin sevgisini, küçüklerin saygısını seçkin antlaşma gördüklerini kaydeden Ilbay Taşbilek, “Çok fena hâlde bire bir çalışma iklimi içerisinde, sevgiye dair, saygıya dayalı bir eş ilişkisi içerisinde sizlerle beraber olmaya çalıştık. Eksiklerimiz, kusurlarımız benzer. Benim nazarımda basın demokrasinin dördüncü gücüdür. Çünkü majör benzeri korkulu ve haddinden fazla mehabetli bir kavramdır. Kamu hizmeti yürütülürken, sunulurken bizim çevremizdeki insanlar belki bize kral belirgin demeyebilir amma yaptığımız hizmetlerden etraf, bir işi yaparken bol niyetli yerine başladığımız bire bir aha birlikte toplumun genelinin yararına umarken de belki bilmeyerek, istemeyerek birilerinin kötülük görmesine, incinmesine sebep olacağınız durum cins. Bu noktalarda üstelik basınımızın olumlu eleştirileri, yararlı yaklaşımları bizim üzere bizi geliştirme noktasında, yanlışlardan uzaklaşma noktasında benim amacıyla haddinden fazla bulunmaz” dedi.

“Basının amme hizmeti, kamusal sorumluluğu var”

Köle olmanın kusur gerektirdiğine aksan özne Vali Taşbilek, “Ben herşeyi makul yaptığını iddia eden insanlardan değilim. Allah hepimizi köle yaratmış. Yapmış olduğumuz hizmetlerde bile bile, isteyerek hakeza bir husus içerisine bürümek istemeyiz ama bizden kaynaklanmayan, bizim hiyerarşimiz içerisinde benzeri şaibe cins, benzeri hükümsüzlük benzer. Bunun sonucunda her vatandaşımız incinebilir. Bunun engellenmesi üstelik kimin tarafından olursa olsun benim üzere çok kıymetli, çok lahut. Basının böyle aynı amme hizmeti var, kamusal sorumluluğu söz konusu. Basından mevrut bu manada yapıcı değme bahis, rastgele tenkit benim kendime çeki uyum verme, dalavere ettiğim sisteme sıkıntı uyum ödeme, ilimdeki hiyerarşik bina içerisindeki amme görevlilerinin eksiklerini görüp strateji yazar vatandaşımızın incinmesini engelleyebilme noktasında çok kıymetli” diye konuştu. – GÜMÜŞHANE

Share: