Gönüllüler yaşlıların evini temizleyip aşındırmak yaptı

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde Türk Kızılay gönüllüleri, bekâr işlek ve ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlıları evlerinde mülakat yazar aşındırmak ve temizliklerini yaptı.

Yılın rastgele dönemi hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç sahiplerine yakıt, gıda ve kömür ilkin atılmak üzere türlü yardımları ulaştırmaya devam fail Türk Kızılay Doğubayazıt Şubesi, bu yol dahi gençleri asırlık çınarlarla buluşturmak amacıyla “Kuşaklar Buluşuyor” projesini apaş geçirdi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Doğubayazıt Ahmed-i Hani Iz Yüksekokulu Aşçılık ve Toplumsal Kulübü işbirliğiyle yapılan etkinlik kapsamında, evde sayrı bakımı, yapı teftiş, çocuk gelişimi, paramedik ve aşçılık bölümü öğrencileri, buğulu vatandaşları evlerinde görüşme etti.

Gönüllüler, iri bire bir bölümü yegâne başına faal yaşlılarla sohbet edip geçenek geçirdi.

Evleri temizleyen öğrenciler, yaşlılara yemekler yapıp onları sevindirmenin mutluluğunu yaşadı.

Türk Kızılay çalışanı Yunus İdi, AA muhabirine, yaşlı insanların ayrı benzeri değerinin olduğunu söyledi.

Hayırseverlerin desteğiyle seçme ant gerekseme sahiplerinin yanı sıra olduklarını tamlayan İdi, “Asırlık çınarlarımızı 115 üniversite öğrencisiyle buluşturduk. Gönüllü öğrencileri gruplara ayırdık, evleri müzakere yazar yaşlılarımızla tıpkısı araya geldik. Evleri temizledik. Ayrıca aşçılık bölümü öğrencileri yaşlılarımız amacıyla aşındırmak yaptı. Hem yaşlılarımız hem da öğrenciler haddinden fazla bahtiyar oldu. Bu biçim projeleri yapmaya bitmeme edeceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Aşçılık bölümü öğrencisi Esra Bozkurt ise etkinliğin çokça düşündürücü ve adamakıllı olduğunu belirtti.

Share: