Gine Kur’an-ı Verimli yine bir hürmetsizlik! Skandalın adresi bu kere Hollanda

Baş Döndürücü sağcı siyasi Rasmus Paludan’ın Türkiye’nin İsveç büyükelçiliği önünde Kuran’ı Ahi yakmasının sonrasında Türkiye ve İslam dünyası ayağa kalktı. Paludan’dan sonradan ayrımsız tuhaf cüretkâr birlikte Hollanda’nın Lahey kentinde gerçekleşti.

ÇİRKİN SALDIRIYI TOPLUMSAL MEDYADA ANLARI PAYLAŞTI

Pegida’nın Hollanda’daki lideri Edwin Wagensveld, esbak eğreti Temsilciler Meclisinin uğrunda elinde Kur’an’la açıklamalar yaparak eylem yaptı. Hollanda’nın diplomatik merkezi yerine bildik Lahey’bile gerçekleşen skandal gösteriyi Wagensveld, sosyal medya hesabından dahi paylaştı. Görüntülerde Wagensveld’in Kur’an-ı Eli Açık’in sayfalarını yırttığı, yaktığı ve kitabın konusunda bastığı görüldü.

İLK SKANDALI DEĞİL

Daha önceki üstelik 2 kat aynı eylemi gerçekleştirdikten bilahare gözaltına alınan Wagensveld’e bu kat ise tek müdahalede bulunulmaması dikkat çekti.

PALUDAN ÜSTELIK KUR’AN- KERİM YAKMIŞTI

Türkiye’den NATO üyeliği amacıyla diploma muntazır İsveç’te İslam karşıtı gösterici begayet sağcı Rasmus Paludan, tepkilere rağmen 21 Ocak’ta Kur’an-ı Selek yaktı.

Skandala aksülamel gösteren Dışişleri Bakanlığı, açıklamada “Ülkemizin tamlık uyarılarına karşın, İsveç’te bugün mukaddes kitabımız Kuran-ı Cömert’e cebin yapılan hain saldırıyı genişlik aktif şekilde lanetliyoruz” ifadelerini kullandı. YANLIŞSIZ Parti Sözcüsü Ömer Polat de eyleme kaba aksülamel göstererek “Bu bire bir ifade hürriyeti değildir; parçalanmamış insancasına değerlere cebin düşmancasına bire bir yaklaşımdır. İsveç makamları insanlığa cebin cürüm olan bire bir eylemin parçası olmuştur” dedi.

Yaptığı saldırının peşi sıra konuşan Paludan, ahiret yolculuğu tehditleri aldığını vurgulayarak “Türkiye’ye karşı gol attığımı sanıyordum. İşte bu dedim. Fon ettiğim gibi sonuçlanmadı” dedi.

Share: