DÜRÜST PARTİ’Lİ BAYINDIR: 6’LI MASA JOE BİDEN’IN, PKK VE FETÖ’NÜN MASASI

AK Fırka Genel Komutan Yardımcısı Mustafa Abat, muhalefeti eleştirerek, “O 6’lı masa, gerçekte 9’lu masa. O masa Joe Biden masası, o masada PKK var, FETO var. Şayet böyle değilse çıksınlar, peyda reddetsinler, kayran okusunlar” dedi.

DOĞRU Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Mustafa Bayındır ve havza illerin milletvekilleri Gaziantep’te düzenlenen ‘2023’e Makul Kent Buluşmaları? programına katıldı. Parti mensuplarının katıldığı toplantıda konuşan Bayındır, muhalefet partilerinin oluşturduğu 6’lı masanın yöntem anlayışını eleştirdi. 6’lı masanın esasta 9’lu masa olduğunu ve muhalefetin bu masasına ÇAKER Başkanı Joe Biden’ın yan verdiğini belirten Abat, şöyle konuştu:

“Uymazlık canları sıkıldıkça ‘Hadi er intihap yapalım’ diyor. Bunu söyleyip, onlar oturup keyif çatarken bizler sürekli mahallelerdeydik. Muhalefete sesleniyorum; bırak er seçimi de sen seçime hazırlan. Epey siyaset yapıyorsan bu vatandaşa dair bire bir şeyler söyle. Türkiye’ye dayalı ayrımsız şeyler söyle. 6’lı masa nedir? Hatırlayınız; Amerika Mürekkep Devletleri Başkanı Joe Biden’ın ‘Türkiye’deki dostlarımızı destekleyeceğiz ve Erdoğan’ı düşüreceğiz’ sözünü. Bu ne anlama geliyor. Muhalefetin bu bayram karşısında ‘Sen ki oluyorsun üstelik benim ülkemin siyasetine karışıyorsun’ demesi gerekirken duymazlıktan geldiler ve sonradan masa kuruldu. Bu masa, onların adlandırması ile Erdoğan’ı düşürme masası. O 6’lı masa gerçekte 9’lu masa. O masa Joe Biden’ın masası, o masada PKK var, FETO var. Şayet hakeza değilse çıksınlar kategorik reddetsinler, yer okusunlar.”

‘CUMHURİYETİN İKİNCİ YÜZYILINDA TÜRKİYE, DÜNYAYA YÖN VERECEK’

Türkiye’nin dünyayı evirmek amacıyla 2023 seçimlerinde çok ruhlu olması gerektiğinin vurgulayan Rahat, “Bilcümle bu çalışmalarımız, projelerimiz benzeri şeye bakım edecek. Tığ Türkiye yüzyılına akıllıca gidiyoruz. Cumhuriyetin ikinci yüzyılı Türkiye yüzyılı olacak. Cumhuriyetimizin birinci yüzyılını tamamlıyoruz. İkinci yüzyılına geçiyoruz. Bunu bundan sonra benzeri dünya markası yerine algılamak ister. Yemeden Içmeden Türkiye’yi değil, dünyayı bile ilişkin aynı sayfa. Dünyaya cephe veren ülkeler beyninde Türkiye kendisini çok kemiksiz aynı şekilde gösteriyor çıktı. Bu seçimde birlik da bunu yapacağız. ‘Bu seçme, amiyane ayrımsız seçim değil’ dediğimizde aslında cümle üstelik bunu kastediyoruz. Önümüzdeki yüzyıllarda dünyayı yönetecek olan kuruluşu anlatmaya çalışıyoruz” diye konuştu.Share: