GAZİANTEP – CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Güneydoğu Memleketli Buluşması”nda konuştu

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sandıklar ati. 14 Mayıs’ta seçme olacak. Sandığa gideceğiz. Allah’ın izniyle eskimemiş tıpkısı saksı yapacağız. Iyicene ayrımsız esas yapacağız. Türkiye’yi büyüteceğiz.” dedi.

Kılıçdaroğlu, kentte bir otelde planlı “Güneydoğu Hemşehri Buluşması” programında, herkesin bu arada yürüyebileceği ayrımsız siyasete gerekseme olduğunu söyledi.

Öz eleştiri işleyen aynı kişiliğe cemaat olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ” Ankara’dahi oturup politika yaptık. Gelip çayınızı içmedik, sofranıza oturmadık. Derdiniz nedir sormadık. Bize düşünce verin dedik, siz de mevsuk kendisine dediniz ki ‘gelmediniz, oturmadınız, derdimizi dinlemediniz, münasebet size oy verelim’ dediniz. Peki yurttaş mevsuk.” diye niteleyerek konuştu.

İktidar olduklarında sosyal şevket anlayışını sunma bol şekilde vatandaşa yansıtacaklarını anlatan Kılıçdaroğlu, Türkiye’birlikte binlerce ailenin yatağa aç girdiğini ati sürdü.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, altılı ganyan masadaki 6 liderin dahi demokrasi istediğini vurgulayarak, herkesin bu ülkede şen yaşaması üzere mücadele verdiklerini ifade etti.

Mücadeleyi milletle alay malay vereceklerini nâkil Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Bu Arada mücadele vermezsek başarılı olamayız. Tıpkı fehamet aynı kişiye konfirmasyon edilemez. Dünyada örneği yoktur. Devleti aynı kişiye tasdik ettik, yarın sabahleyin ne olacağız belli değil. Gaziantep bu bölgenin en zinde illerinden birisi. Sanayisi ve tarımı kıvrak bunu de biliyorum. Yemeden Içmeden Gaziantep’te çokça sayıda işsizin olduğunu biliyorum. 500 bini çok Suriyeli kardeşimiz var burada. Tanrı aşkına bana söyler misiniz? Bu Suriye politikası hatalı mı akilane mu? Bizim Suriye ile ne kavgamız vardı. Münasebet Suriye’ye girdik tığ. Emevi Camisi’nde 24 saatte salat kılacaklardı. 24 saatte gireceklerdi. 3 milyon 600 bin Suriyeli geldi. Burada etkili Suriyeli sayısının 500 bin olduğu söyleniyor. Kimin ne yaptığı galiba değil. Biz karnımızı doyurduk, demin onların karnını doyuracağız. Onları yer geç 2 yıl içerisinde onların iradesiyle Suriye’ye göndereceğiz. Hepsi gidecek, göndereceğiz.”

Siyasete girdiği aktarılma kendi para varlığını internete yüklediğini, bugüne kadar kazandıklarının karşı teri olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, kudret sahiplerinin mülk varlığını açıklamadığını argüman etti.

Türkiye’nin kapalı tıpkısı süreçten geçtiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Peki, Cumhuriyet’i baştan nesir edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılında domuzuna demokrasiyle taçlandıracağız. Şayet zaman bu balaban topraklarda hala mercimeği, fasulyeyi, buğdayı, pirinci, hareketli hayvanı, yerli hayvanı dışarıdan alıyorsak Cenabıhak aşkına bu memlekette o antlaşma biz ne yapacağız? Hepsine para, dolar mı ödeyeceğiz? Kimin sırtından? Sizlerin sırtından. Siyasete atık can zenginleşiyorsa onu siyasetin dışında bırakırız. Onlar nahak yere zenginleşiyorlar. Nahak doğrulmak birinin hakkını ve hukukunu çalmak demektir. Sandıklar ati. 14 Mayıs’ta seçme olacak. Sandığa gideceğiz. Tanrı’ın izniyle bakir bir ser yapacağız. Iyice tıpkı esas yapacağız. Türkiye’yi büyüteceğiz.”

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, henüz sonraları partisine katılan bazen kişilere rozet taktı.

Share: