FATİH ERBAKAN: MİLLETİN DERDİYLE DERTLENMEK YERİNE ALTIN GÜNÜNE DEVAM EDİYORLAR

YENİDEN Zenginlik Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Aylardır ayrımsız cumhurbaşkanı adayı çıkartmayı beceremeyen 6 parça benzemez sürekli benzeri araya geliyorlar. Imdi bunlar kızıl gününe döndü. Toplanıp fotoğraf çektirip, dağılıyorlar. Milletin derdiyle dertlenmek hesabına kızıl gününe devam ediyorlar” dedi.

Yeniden Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Rize’de partisinin 2’nci bayağı devlet kongresine katıldı. İsmail Alp Kültür Merkezinde gerçekleşen kongrede konuşan Erbakan, senelerce milli görüşün önünü öğürtlemek için iki kutup çıkarıldığını söyledi. Erbakan, “Dediler ki sağcılar buraya, solcular buraya. CHP’ye solcular, Hak Partisi’ne sağcılar, Anavatan Partisine sağcılar, SHP’ye solcular. İki çıngı polar var. Muhalifsen masa başındakilere gideceksin, Halk İttifakı isen sandık başındakilere gideceksin. Onun dışında tek almaşık namevcut. Şimdi birlikte Erbakan hocamızın yıllarca gulu gulu dansı dediği gibi masa başındakiler, sandık başındakiler oyunu oynuyor. Hacivat’la Hayal Oyunu kabil. Apayrı hiçbir şey namevcut. Burada gümbür gümbür mevrut iktidar adayı Yeniden Bol Bolamat Partisi var. Anadolu’yu gezdiğimiz ant yeniden refahın bacak sesleri duyuluyor” diye konuştu.

‘BUNLARDAN MİLLETE BİR FAYDA GELMEYECEĞİNİ AYLARDIR SÖYLÜYORUZ’

6’lı masa ile ilişkin mütekellim Erbakan, “Aylardır bire bir reisicumhur adayı çıkartmayı beceremeyen 6 pasaj benzemez sürekli aynı araya geliyorlar. Daha Çok bunlar zer gününe döndü. Toplanıp foto çektirip dağılıyorlar. Milletin derdiyle göynümek yerine kızıl gününe devam ediyorlar. Bire Bir da daim birbirleri ile atışıyorlar. en son HDP’ye bakanlık vereceğiz mi vermeyeceğiz mi diye niteleyerek tartıştılar zira HDP gizli ortak. Daim birbirleriyle tartışma içerisindeler. Bu 6 benzemez bugüne büyüklüğünde 30’u beraberce 6’sı dahi masa başında olmak üzere mecmu 36 kez bir araya geldiler. Hangi konuşuyorsunuz bu masada? 36 kere aynı araya geliyorsunuz beyninde benzeri kök paketiniz var mı? Namevcut. Şu milletin canını yakan ekonomik krize ayrımsız çözümünüz var mı? Bulunmayan. Ortaya tıpkı cumhurbaşkanı adayı çıkarabildiniz mi? Onu bile çıkaramadınız. Fotoğraf çektirip yiyip içip dağılıyorlar. Milletin derdi nerede bunların muattal nerede? Bunlardan millete benzeri kâr gelmeyeceğini aylardır söylüyoruz” dedi.Share: