Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Rize’de partisinin toprak kongresine katıldı Açıklaması

Baştan Zenginlik Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Rize’de partisinin 2. Yalınç Kongresi’ne katıldı.

Erbakan, İsmail Yiğit Kültür Merkezinde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ciharıyek köşesinde ülke kongrelerini yaptıklarını, Yeniden Zenginlik Partisi’nin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Hükümetin ekonomi ve ekincilik politikalarını eleştiren Erbakan, bu alanlardaki sorunların fakat Milli Görüş’le çözülebileceğini rapor etti.

Erbakan, Ulus İttifakı’na ilişik, “Aylardır benzeri reisicumhur adayı çıkartmayı beceremeyen altı devam benzemez sürekli namına bire bir araya geliyorlar. Daha Çok bunlar zer gününe döndü. Toplanıp fotoğraf çektirip dağılıyorlar. Milletin derdiyle dertlenmek namına değerli gününe devam ediyorlar.” dedi.

Fatih Erbakan, şunları kaydetti:

“en son HDP’ye nezaret vereceğiz mi? Vermeyeceğiz mi? diyerek tartıştılar. Zira HDP adsız ortak. Sonsuz birbirleriyle atışma içerisindeler. Bu 6 benzemez bugüne büyüklüğünde 30’u birlikte 6’sı üstelik masa başında olmak amacıyla tamlık 36 kez aynı araya geldiler. Hangi konuşuyorsunuz bu masada? 36 el bire bir araya geliyorsunuz arasında aynı soy paketiniz var mı? Bulunmayan. Şu milletin canını yakıcı konuşu krize ait bir çözümünüz var mı? Yok. Ortaya benzeri cumhurbaşkanı adayı çıkarabildiniz mi? Onu birlikte çıkaramadınız. Foto çektirip yiyip içip dağılıyorlar. Milletin derdi nerede, bunların fos nerede. Bunlardan millete aynı yarar gelmeyeceğini aylardır söylüyoruz.”

Bir Tane listeyle seçime gidilen kongrede, Mehmet Akif Zerdeci baştan il başkanlığına seçildi.Share: