Fadıloğlu, geleceğin şampiyonlarıyla buluştu

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Alleben Yüzme Havuzları enfrastrüktür sporcuları ve velileriyle buluştu. Başbuğ Fadıloğlu, hem altyapı sporcularının hem da velilerin namına yönelttiği soruları yanıtladı.

Alleben çatısı altında Türkiye, Avrupa ve Acun şampiyonu olmaları üzere yetiştirilen sporcular, velileriyle alay malay, ‘Alleben Yüzme Havuzları Minik Kulaçlar Buluşması’ isimli hususi programda Şehitkamil Şehremini Rıdvan Fadıloğlu ile benzeri araya geldiler. Alleben Yüzme Havuzlarının enfrastrüktür temellerini oluşturan Kızıl Balıklar, Deniz Yıldızları, Yunuslar ve İstavritler grubuna mensup enfrastrüktür sporcuları ve programa iştirak sağlayıcı veliler, Şehitkamil Belediye Reisi Rıdvan Fadıloğlu’na çok sayıda istifham sordular. Namına yöneltilen kül soruları yanıtlayan Komutan Rıdvan Fadıloğlu, sporculara bazen tavsiyelerde bulundu. Toplantıya, Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzlarını; Türkiye, Balkan, Avrupa ve Acun şampiyonalarında temsil eden ve koca dereceler elde fail sporcular bile katıldılar.

“Başarılarımızın hikayesi, 10 sene öncesine dayanıyor”

2022 yılında, bin 137 sporcuyu altyapı kadrolarına karışma ettikleri bilgisini veren Şehitkamil Şehremini Rıdvan Fadıloğlu, şu ifadeleri kaydetti:

“İyi insanlara, ongun sporculara ihtiyacımız var. Bugün içerisinde bulunduğumuz tesisten dünya şampiyonu sporcular yetiştirdik. Fakat, iri iş verilerek bu noktalara geldik. Bugünkü başarılarımızın hikayesi, 10 sene öncesine dayanıyor. Bugün, bireylerin evet da kurumların adının ön plana çıkmasından tekessür uluslararası platformlarda Türk bayrağını göndere çektirip, İstiklal Marşı’nı okutmayı amaçladık. Bu konuda nazik emek veren tamam hocalarımıza samimi teşekkürname ediyorum. Havuzlarımızdan; Türkiye, Balkan, Avrupa ve Acun Şampiyonu sporcular yetiştirdik. Tabii sporun beraberinde akademik çalışmaları birlikte çokça önemsedik. 4 yaşında temel cimnastikten başlayan eğitimlerimiz, yetişkinlerimize müteveccih peş yaş haddi olmadan sunduğumuz çok sayıda imkanla devam ediyor. Iyi olsun velilerimiz, çokça nazik çalışma veriyorlar. Ego, hocalarımıza ve velilerimize içten teşekkürname ediyorum.” – GAZİANTEP

Share: