Eversiyon tekniği ile cezir önlenebiliyor

Eversiyon tekniği ile zillet önlenebiliyor

Halk arasında felç yerine aşina inmenin, cerrahide makbul eversiyon tekniği ile önlenebilir olduğu, oluşturduğu hasarın da sunma uzuv indirildiği bildirildi

Ruh ve Soy Cerrahı Op. Dr. Porte Sağdıç:

“Eversiyon tekniği kullanarak yaptığımız cerrahi tedavide baştan sona felci önlüyoruz ve felçten dünya meydana gelen hasarı üstelik yer örgen indirmiş oluyoruz”

ANTALYA – Ihtisas ve Damar Cerrahı Op. Dr. Haysiyet Sağdıç, ahali arasında felç olarak tanıdık inmenin, cerrahide meri eversiyon tekniği ile önlenebilir olduğunu ve vücutta oluşturduğu hasarı birlikte sunma aza indirebileceğini söyledi.

Memorial Antalya Hastanesi Ruh ve Soy Cerrahisi Bölümü’nden Op. Dr. Kadir Sağdıç, halk ortada damla adına bilinen alçalma ve tedavi yöntemleri için açıklamalarda bulundu.

İnme tedavisinde hastaların araz veren ve vermeyen olarak iki guruba ayrıldığını aktaran Op. Dr. Sağdıç, dünyada yeğleme edilen tedavi seçeneğin cerrahi olduğunu söyledi. Cerrahi tedavide eversiyon tekniğin faydalarından bahseden Op. Dr. Sağdıç, “Eversiyon, ağırlık bire bir teknik olmasına rağmen açıklığı etraflı olan ve hastaya elan bir iki uymazlık veren tekniktir. Semtomatik tedavide damardaki daraşlık yüzde 80 ve üzeriyse bu anbean tıkanabilecek demektir. Bu gibi durumda hemencek işler ediyoruz ve daima önlemiş oluyoruz. Şayet hastanın kırıcı kaybı, müracaat bozukluğu, yüzdelik düşme, kaş ve gözde seğrilme kadar felç belirtileri var ise, eversiyon tekniği kullanarak yaptığımız cerrahi tedavide tamamıyla felci önlüyoruz ve felçten hava meydana gelen hasarı üstelik arz örgen indirmiş oluyoruz” dedi.

Felç şiddetinin beyne giden pıhtının oluşturduğu tahribata bakarak farklılık gösterdiğine meni fail Sağdıç, “Bunları önlemenin yegâne benzeri yolu var. Önsezi ve huy sağlığını etkileyen faktörlerin birlikte, hipertansiyon şeker, şeker hastalığı hastalığı üzere hastalıklardan çekimsenmek evet birlikte varsa bunların tedavisini yaptırmak gerekiyor” diye niteleyerek konuştu.

Sağdıç, dal ve bacaklardaki soy tıkanıklığının bir zamanlar otama edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Özellikle şeker hastalığı hastalarının bukanak sağlığına ilgi etmesi gerekiyor. Yeryüzü ufak morarma ve ya da yarada bir anda yaradılış doktoruna görünmesinde yarar vardır” ifadelerini kullandı.

Cerrahi yöntemde, suni yaradılış kullanmamaya dikkat gösterdiklerini dahi aktaran Sağdıç, hakikat soy kullanarak hastanın tedavi edildiğini ve 3-4 yıllık ayrımsız süre soy yolunun degaje kalabileceğini söyledi.

Share: