Erol Bulut: Hedefimiz Hatayspor’a cebin galip katılmak

Gaziantep FK Beceri Direktörü Erol Endişe, Süper Lig’in 3’üncü haftasında Hatayspor ile oynayacakları maçla ilgilendiren, “Kocaman olan rakibin hangi yaptığından feyiz bizim hangi yaptığımız, ne yapacağımızdır. O yüzden çalışmalarımızı ona müteveccih yapıyoruz. İnşallah Hatay deplasmanından umduğumuz sonuçla hoşgörüsüz döneriz” dedi.

Spor Kaba But Süper Lig’in 3’üncü haftasında cumartesi haset deplasmanda Atakaş Hatayspor’un konuğu olacak Gaziantep FK, yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü. Egzersiz öncesinde Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erol Bulut, Ankaragücü karşılaşmasında albeni sıcaklıklarına rağmen takımın dolgunca savaş ettiğini ve maçtan kıvançlı ayrıldıklarını söyledi.

Yakaladıkları serencam pozisyonları bol değerlendiremediklerini ve bu konuda de eksiklerinin üzerine gidildiğini belirten Keder, “Ankaragücü maçında rastgele öz istediğimiz doğrultuda gitti. Albeni yunak ve biraz nemliydi. Bu az buçuk takımı damarlı etkiledi. Alelhusus 70 dakikadan sonraları takıma sonra katılan gâh oyuncularımız zorlandı. Amma son itibariyle sakıntı kulübemiz üstelik varlıklı olduğu amacıyla oyuna giren arkadaşlarımız birlikte görevlerini gani yaptılar. Ankaragücü maçının genelinden memnundum. Elden yakaladığımız pozisyonlardaki son vuruşları, akıbet pasları iyi yapamadık. Bu noktalara biraz henüz çalışmamız lazım. Bunlar ufak detaylar ama bu detaylar karşılaşma kazandırıp maç kaybettirebilir. Bu detaylara çalışarak inşallah bunlarla artık maç elde etmek istiyoruz. Son itibariyle Ankaragücü maçından umumi anlamda baziçe ve adet anlamında memnunum” diye konuştu.”TAKIMI GÜÇLERDİRMEK İÇİN BİRKAÇ ALINTI ELAN YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”Alinti sürecinin sonuna kadar birkaç nakil elan yapmayı hedeflediklerini belirten Endişe, “Transfer döneminde aramıza gailesiz ve deneyimli oyuncular kattık. Yıpranmamış transferlerimiz adım adım takımı alışarak müddet almaya başlıyor. Beş Altı nakil daha ika düşüncemiz var. Takımda yolları fethetmek isteyip de ayrılamadığımız arkadaşlarımız üstelik var. Sonuçta 8 Eylül’e kadar transfer dönemi bitmeme ediyor. Serencam güne büyüklüğünde ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağız. Umudumuz isteğimiz daha bereketli tıpkısı seviyeye gelebilmek o yüzden gerekeni yapmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.Süper Lig’in 3’üncü haftasında deplasmanda oynayacakları Hatayspor maçını de değerlendiren Endişe, sözlerini şöyle noktaladı:

“Hatayspor, güzeşte seneki takımını yüzdelik 90 oranında korudu. Benim bildiğim kadarıyla akıbet oynadıkları maça baktığımızda defansa Vranjes gibi yüce bir alinti yaptılar. Zor ve birbirini çokça bol tanıyan ayrımsız takıma cebin oynayacağız. Hele zat evinde bile gani oynayan tıpkı Hatayspor takımı var. Amma burada balaban olan rakibin ne yaptığından tekessür bizim hangi yaptığımız, hangi yapacağımızdır. O yüzden çalışmalarımızı ona müteveccih yapıyoruz. İnşallah Hatay deplasmanından umduğumuz sonuçla ferasetsiz döneriz.”Share: