Erdoğan, Pahor’u resmi törenle karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmi ziyarette kâin Slovenya Reisicumhur Borut Pahor’u Beştepe’üstelik resmi törenle karşıladı.

Pahor’un bulunduğu rahat aracını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca tören düzeni kapısına kadar eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pahor’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin esas antre kapısında karşıladı.

Erdoğan ve Pahor’un tören alanındaki yerlerini almalarının peşi sıra, 21 parti bütünüyle atışı eşliğinde iki ülke milli marşları çalındı. Borut Pahor, Kolcu Alayı Merasim Kıtası’nı, Türki “Selam asker” diye niteleyerek selamladı.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini baziçe fail bayraklar ve askerler da saha aldı.

İki talih heyetlerinin takdimi sonrasında, Erdoğan ve Pahor, merdivenlerde Türkiye ve Slovenya bayrakları uğrunda gazetecilere gösteriş verdi.

birlikte görüşmeye sabık Erdoğan ve Pahor, heyetler arası görüşmelerin peşi sıra anlaşmaların imza törenine katılım edecek ve kuma matbuat toplantısı düzenleyecek.
Cumhur Reisi Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor onuruna resmi akşam ezanı yemeği verecek.

Törende, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Mukavemetli Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Ağırlık ile Ankara Valisi Vasip Delicesine birlikte hazır bulundu.

Erdoğan, Akkuyu Çekirdeksel Ağır Sıklet Santrali’ni musahabe etti

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emir: Fiyatları indirin

 

Share: