Elmas İhracatçıları Birliği, CIBJO üyesi oldu

Elmas İhracatçıları Birliği (MİB), İtalya’üstelik düzenlenen Vicenzaoro Mücevher Fuarı’nda planlı imza töreni ile The World Jewellery Confederation (CIBJO- Dünya Elmas Konfederasyonu) üyesi oldu.

MİB’den yapılan açıklamaya bakarak, Türk mücevher sektörüne ihracatta nazik saygınlık ve katkı sağlayacak anlaşmayı, Vicenzaoro Toptan Fuarlar Direktörü Marco Carnelio’nun üstelik katıldığı törende Cevahir İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Mümasil ile CIBJO Başkanı Gaetano Cavalieri imzaladı.

MİB, ilk kez CIBJO kadar majör tıpkı uluslararası kuruluşa uzuv namına Türkiye’nin global anlamda kortej sahibi olmasını sağladı. Türkiye’nin yer yüksek ilişik değerli ihracatına imza atan Mücevher İhracatçıları Birliği, bu üyelikle dünyanın cevahir sektöründe sözü geçen ülkeleri ortada vadi aldı.

“Türkiye’nin üyeliği, CIBJO’ya çokça değerli katkılar sağlayacak”

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Komutan Burak Yakın, bahis konusu anlaşmanın hem Türk cevahir sektörü hem da CIBJO açısından tarihi benzeri önemi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Dünyanın genişlik eke yetiştirici ülkelerinden birisi olan Türkiye’nin üyeliği, CIBJO’ya çok altın katkılar sağlayacak. Üyeliğin ayrıca Elmas İhracatçıları Birliği’nin, dünyadaki önemine yakışır şekilde, arsıulusal standartların belirlenmesinde, tüketici güveninin sağlanmasında, sürdürülebilirlik projelerinde söz sahibi olmasında önemli bir etap olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin genişlik erdemli ilişik kızıl ihracatına ehil olan Mücevher İhracatçıları Birliği, bu üyelikle elmas sektöründe dünyada haddinden fazla daha aktif sözü güzeşte ülkeler ortada yerini aldı.”

CIBJO Başkanı Gaetano Cavalieri dahi dünya cevahir sektörünün genişlik yüce üreticilerinden birisi olan Türkiye’nin üyeliğinin, CIBJO’nun gücüne güç katacağını ve Türkiye’deki sektöre koca katkılar sağlayacağına inandığını aktardı.

Verilen bilgiye göre, CIBJO, dünya çapında alelhusus pırlanta ve altın taşlı elmas alışverişinde nitelik ve düzenlilik standartlarını belirleyen çalışmalar yapıyor.

Share: