Dünyanın yeryüzü dip çukuruna sakıt Türk’ten arz ufak tıpkısı bulaşık da bulunamadı

2013 yılında Tayvan’dan Meksika’ya dara taşıyan gemide etkin Cemil Şarap, 11 bin metre ile dünyanın sunma dip noktası olan Balaban Okyanus’taki Mariana çukuruna düştü. Arama çalışmalarında Çakır’dan tek kirli bulunamazken, Şarap ailesi çocuklarının bulunmasını arzu etti.

9 SAAT SÜREN ÇALIŞMALARDA HİÇBİR İZE RASTLANMADI

Türk şirketine ilişkin Özgür Aksoy Gemisi Tayvan’dan Meksika’ya angarya çalmak amacıyla çıpa almıştı. Sefine, 21 Ilk Teşrin haset Japonya açıklarında, Iri Okyanus’ta ilerlerken, mürettebattan 26 yaşındaki Cemil Çakır 11 bin metre ile dünyanın bildirme derin yeri olan Mariana çukurunun bulunduğu bölgede suya düştü. Ancak kısaca 9 saat süren taharri-kurtarma çalışmalarından tek son alınamadı.

ÇOCUKLARININ CENAZESİNİ İSTEDİLER

Ata Nuri Şarap, konuyla ait yıllar önceki yaptığı açıklamada, “Haberi nereden verdiler, bilmiyorum. Tıpkısı telefon geldi, ‘Başınız iyi olsun’ dedi. İntihar etmiş süsü veriyorlar. İntiharla bire bir ilişkisi bulunmayan bunun. Kaybolduğuna dayalı aynı beyyine bulunmayan, öldüğüne dayalı birlikte bir delil bulunmayan. Öldüyse cenazesini istiyoruz, ölmediyse dahi canlısını istiyoruz. Tığ kimseden apayrı ayrımsız şey istemiyoruz. İntihar etmiş olması olanaklı değil. Bir herif sevinçle gittiği tıpkısı aha intihar valör mi? İntihar edecek koca bu olaydan 15 çevrim önceki ağabeyinden para icap mi?” dedi.

Share: