DP Genel Başkanı Gültekin Tevazulu, partililerle buluştu

Demokrat Parti (DP) Umumi Başkanı Gültekin Tevazulu, “Bu ülkede kaynakları akıllıcasına yönettiğinizde beherglas insanımızın refahını sağlayabilecek kaynaklarımız vardır.” dedi.

Çeşitli programları kapsamında Ardahan’a mevrut Tevazulu, Dursun Akçam Firez Evi’nde partililerle buluştu.

Tevazulu, burada yaptığı konuşmada, Ardahan’a gelmekten bahtiyarlık duyduğunu ancak bunun gecikmiş tıpkı musahabe olduğunu söyledi.

Siyasetin, insanların huzuru, refahı ve güveni için yapılması gerektiğini vurgulayan Tevazulu, “Amma maalesef bugün üreten tıpkısı Türkiye değil, çıktı tüketen bire bir Türkiye var. Tarım ve hayvancılıkta ne üretenin memnun olduğu hangi dahi metropollerde, şehirlerde tüketenin kıvançlı olduğu bir Türkiye noktasına geldik. Vatandaşımızın ürettiği dünyalık etmesi gerekirken para etmiyor, maatteessüf milyonlarca insanımızı üstelik çalım gücüne eriştiremediler.” dedi.

Ardahan’ın 40 yılı fazla lento altında kaldığını, ecdadın müjdeli devir üzere mücadelesini verdiğini dile getiren Uysal, “Kendilerinden Tanrı razı olsun. Ardahan zaman, Türkiye Cumhuriyeti’nin oylumlu ayrımsız şehri haline geldi.” ifadelerini kullandı.

“Bize düşen, burada zinde insanların doğduğu topraklarda gelecek hayalini kurmalarıdır.” diyen Uysal, şöyle devam etti:

“Gençlerimizin istihdamını burada kuramadığımız amacıyla gözlerimiz bariz ayrımsız şekilde toprak kayması izler haldeyiz. Yönetenlere sakıt hizmet, eksen coğrafyalarımızın cemaat olduğu bu imkanları açık bölge ile bitişik olduğumuz ülkelerle ticaretin gelişmesini icat etmek. Birlikte kamunun buralarda elan özel uygulamalarla istihdamlar yaratacak adımlar atmasıdır. İnsanlarımızın istihdamıyla beraber refahını arttıracak, ekmeğini büyütecek yapılanmalar olmalı. Biz istiyoruz kim bu ülkenin cümle vatandaşları nimetlerine dahi külfetlerine de kıymet, ortak paydada paylaşsın. Bu ülkede kaynakları akla yatkın yönettiğinizde beherglas insanımızın refahını sağlayabilecek kaynaklarımız vardır.”

Şekil Cami bölgesinde esnaf ziyareti eden Tevazulu, elan sonradan Atatürk Caddesi’ndeki parti binasının açılışını gerçekleştirdi.

Share: