Denizde kaybolan kolyesini nail olmak üzere hisse senedi makinesi kiraladı

Rize’birlikte Fellah seyyah, denizde kaybettiği kolyesini sağlamak için hareket makinesi kiralayarak taharri yaptırdı.

Çayeli ilçesine vabeste Limanköy Plajı’ndan ailesi ile denize giren Ali Muhammed Al Tamni (32), kolyesini suya düşürdü.

Durumu ayırt fail turist, plaj işletmecisi, benzeri zamanda sınai dalgıçlık işleyen Galibiyet Koçal’dan kolyesini hatırlamak üzere yardım istedi.

Koçal ve beraberindeki cankurtaranlar, bire bir müddet plonjon yaparak kolyeyi aradı ancak serencam alamadı.

Kolye bulunamayınca Mürtefi Muhammed Hıyanet Tamni’nin isteğiyle bölgeye algılayıcı getirtildi. Tarama sırasında dedektör çevir sesi verince da bu el iş makinesi çağrıldı.

Sinyal alınan bölgeden iş makinesinin kepçesi sebebiyle çıkartılan kum ve çakıl taşı, süzgeçten geçirildi.

İki çağ boyunca yapılan aramalarda kolye bulunamayınca iş makinesi bölgeden gönderildi.

Koçal ve işletmedeki cankurtaranlar, Ali Muhammed Al Tamni’nin talebi konusunda arada bir dalış yaparak aramalarını sürdürüyor.

Kolye, 120 bin liralık değerinde

Koçal, AA muhabirine, Suudi Arabistan’dan dinlence amacıyla bölgeye mevrut misafirin kolyesini denize düşürdüğünü ve kendisinden müzaheret istediğini söyledi.

Koçal, kolyeyi sağlamak üzere yaptıkları aramalara ilişik şunları kaydetti:

“Denizden cihazdan bel gelince kumun çıkarılarak kontrol yapılmasını istedi. Kendisi üzere değerli olduğunu ve 120 bin liralık olduğunu söyledi. Makine ücretini vermeyi akseptans etti. Üstüne 20 bin lira elan mülk harcadı. Üç gündür arıyoruz. Makine ile taharri yaptığımız yerlerde benzeri değerli hırızma ve benzeri yüzük bulduk. Araba aramasını sonlandırdık. Ara aleniyet tığ arkadaşlarla aramaya bitmeme ediyoruz. Bari bulabilsek. Adres ve telefonunu aldık. Bulabilirsek arayıp namına iade edeceğiz. Sabah iki parça elan kayıt bulduk amma kıytırık, nahif kolyeler.”

İbrahim Dünya Felek birlikte kepçenin denizden çıkardığı kumu süzgeçten geçirdiklerini fakat kolyeyi bulamadıklarını dile getirerek, aramaya bitmeme ettiklerini söyledi.Share: