Ağrı’da 8 kişinin hayatını kaybettiği otobüs kazasında kalpgâh yakıcı detay: Cet otobüs gidiyor

Van’dan Ankara’ya giden Abdulkerim Kınay’ın yönetimindeki yolcu otobüsü, 7 Kasım’dahi Balçak kaza girişinde kontrolden çıkarak tır ve yan yatan kamyona çarpması sonucu 7 birey fenomen yerinde bire bir dirilik ise kaldırıldığı Erzurum’dahi hayatını kaybetmişti. DNA testi ve otopsilerin arkası sıra 8 kişinin cenazesi, Veca Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi morgundan yakınları vasıtasıyla zaman doğrulama alındı.

TOPRAĞA VERİLDİ

Kazada hayatını kaybedenlerden biri olan Serhat Bayraktutan’ın (23) cenazesi üstelik ailesi yoluyla teslim alınarak Van’ın Özalp ilçesine getirildi. İlçenin Çamurlu ilçesine getirilen Bayraktutan’ın cenazesi, gözyaşları ortada toprağa verildi.

SON SÖZÜ “AĞABABA OTOBÜS GİDİYOR” OLDU

Amcası Abdullah Bayrakrutan, yeğeninin Kars Kafkas Darülfünun Türkçe Öğretmenliği Bölümünde okuduğunu belirterek, küsurat serencam benzeri dersinin sınavını vermek için Kars’a gitmek için yola çıktığını söyledi. Bu esnada Balkı’nın Tutak ilçesindeki kazada hayatını kaybettiğini belirten Bayraktutan, “Kazanın olduğu esnada babası ile telefonda konuşuyordu. Babasıyla konuşurken benzeri numaralı koltukta oturduğunu söyledi. O anda ‘ata otobüs gidiyor’ dedikten sonraları telefonun sesi gitti. O andan sonrası bir kalem namına ulaşamadık” dedi.

“BİR DAHA HABER ALAMADIK”

Amca Selahattin Bayraktutan birlikte, yeğeninin sınav amacıyla Kars’a gideceğini belirterek, “Tığ babası ile birlikteydik. Babasıyla telefonda konuşuyordu. O sırada ‘baba ağababa biz kaymakamlık yaptık’ dedi. Elan da kendisinden bir marifet alamadık” diye konuştu.

Share: