Cumhurbaşkanı Erdoğan: Site hastanelerimizin sayısını 35’e çıkaracağız (2)

‘PEK HADDINDEN FAZLA ÜLKE, VATANDAŞLARINI ÖLÜME TERK ETTİ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, altyapıları çıktı iyicene eskiyen ve sınırlı ayla gelen mütekâmil ülkelerin afiyet üstüne şüphesiz acınacak bire bir durumda olduklarının salgın döneminde tamam çıplaklığıyla ortaya çıktığını belirterek, “Anca ki güçlü çok talih esenlik hizmetlerini telefonla verecek derecede devasız kalık, adeta vatandaşlarını ölüme tecezzi etmiştir. O dönemde hastanelerden, yaşlı bakım evlerinden yansıyan adamlık adına yüz kızartıcı manzaraları hepimiz gayet mebzul biliyoruz. Kavga Ay’ın programını izlemiş miydiniz? Orada Mösyö Kemal’in Içtimai Sigortalar Kurumu’nun başı adına zahir aynı sefalette olduğunu görmüş müydünüz? Bu Erkek Kemal’den bu ülkeye yarayışlı sağlık mi? Gelmez. Içtimai Sigortalar Kurumu’nun başında sen hangi yaptın ki bu ülkede ne yapacaksın? Türkiye hem bulunan koskocaman ve aktif sağlık yapısı hem de müstacelen devreye aldığımız kent hastaneleri sayesinde bu salgını en üst düzem keyif hizmetleri veren benzeri talih yerine geride bırakmıştır” dedi.

‘SAĞLIĞIN GLOBAL YILDIZI HALİNE GELDİK’Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin pandemi döneminde Adana’bile açtığı Badiye Hastanesi’hangi değinerek, “Ne yaptı bu CHP? Adana’üstelik verimsiz, site hastanesi diye benim milletime kasmaya çalıştılar. ve terbiyesizce, yüzlü yüzlü Mösyö Eksiksizlik oranın açılışını yapmaya gitti. Hastane bu. Ne yaptı bu CHP? Adana’de nakız, nakız, tırı vırı bilirsiniz, değil mi? Tuttular bunlar verimsiz site hastanesi diye benim milletime kasmaya çalıştılar. ve edepsizce, sıkılmadan Bay Eksiksizlik oranın açılışını yapmaya gitti. Hastane bu. Öyle çadırdan şifahane evet mu? Amma Mösyö Kemal’e sorarsan evet. Çünkü hayatı hakeza geçti. Zat vatandaşlarımıza nitelikli esenlik hizmeti sunarken 161 devlet ve 12 arsıulusal kuruluşa dahi tıbbi müzaheret malzemesi gönderdik. Bugün dünya ile rakiplik edecek seviyedeki amme ve özel hastanelerimizde becerileri ve çalışkanlıkları herkesçe takdir edilen doktorlarımızla, hizmet kalitesini yükselten altyapımız ve kalifiye personelimiz ile sağlığın küresel yıldızı haline geldik. Elbette temas büyük reformda, seçme büyük değişimde olduğu kabil bu alanda bile cura aksilikler yaşanıyor gibi. Amma imdi bu gemi yükünü almış. Rotasına girmiş ve menziline akla yatkın gitmektedir. Ülkemizin keyif alanındaki kazanımlarına nakız getirecek tek olumsuzluğa meydan veremeyiz. Yekpare aksine elimizdeki imkanları henüz bereketli kullanacak, henüz ileriye taşıyacak adımlarla yolumuza devam edeceğiz” diyerek konuştu.’HER ŞEHİR HASTANEMİZİ BİRER BELLIK HALİNE GETİRECEĞİZ’Erdoğan, şehir hastanelerinin marazlı ve müteharrik memnuniyeti yükseltmekten akademik vasfını güçlendirmeye kadar rastgele konuda ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayarak, “Beşeri sermayemizle teknolojik imkanları en üst seviyede birleştirerek gelişigüzel site hastanemizi ulusal ve arsıulusal düzeyde birer ayraç haline getireceğiz. Afiyet ordumuza katılan temas doktorumuzu, asistanımızı, hocamızı akademik heykel ve eş hakları bakımından destekleyerek markalaşma sürecini hızlandıracağız. Bilcümle beraber bundan sonra çalışarak, bundan sonra üreterek, dünyayı daha ferah strateji ederek, kendimizi henüz dolgunca geliştirerek inşallah ülkemizi 2053 sağlık vizyonuyla buluşturacağız. Gençlerimize bırakacağımız sunma mehabetli miras, afiyet özellikle koyulmak amacıyla temas alanda onlara hayallerini gerçeğe dönüştürecek ruhu etkilemek ve imkanı vermektedir” ifadelerini kullandı.’TÜRKİYE’NİN KAYBETMEYİ HÜCRE MATLUP BIRICIK BİR EVLADI YOKTUR’

Gençlerin apayrı ülkelerdeki hiçbir şeye imrenme ile bakmayacakları gelişmişlikte benzeri Türkiye’yi inşa edene büyüklüğünde çekinti olmayacağını kaydeden Erdoğan, “Durmayacağız. Türkiye’nin kaybetmeyi göze alacak bir tane aynı evladı yoktur. Bilaistisna potansiyeli, enerjisi, kabiliyeti ile bizim için, ülkemiz üzere, milletimiz üzere değerlidir, kıymetlidir. Hiç kimsenin bu mümtaz hazineyi elimizden almasına ikbal göstermeyeceğiz. On Paralık kimsenin ülkenin birikimlerini heba edecek, milletimizin geleceğini tehdide atacak fütursuzluklar sergilemesine cevaz veremeyiz. Hele hele küresel idare mekanizmalarının baştan kurgulandığı bire bir dönemde böyle benzeri felaketi asla göze alamayız. Bir arzu sultanı bakın ne diyor; ‘İdrak pamuğundan dalgı pamuğunu çıkarmayana öğütleme kar etmez’. Bittabi eksiksiz söylediklerimiz kazanç kulağı yıldızlı olan üzere tıpkısı anlam taşıyor. Bunun üzere milletimizin bugüne kadar olduğu kadar daha çok bile irfanı ve feraseti ile önündeki tablonun kendisine işaret ettiği tabloyu görerek Türkiye 100 yılı amacıyla sunma akıllıca kararı vereceğine ilgiyle inanıyorum” dedi.

Share: