CHP’nin sağgörü belgesi toplantısında İmamoğlu ile Yavaş’ın birbirlerinden uzak durması “aralarında dava var” dedikodularını alevlendirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Şampiyonlar ligi kadrosunu açıklayacağım” dediği basiret toplantısı İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Vizyon programının lansman videosunun yayınlanması ile başlayan izlence, CHP lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun konuşması ile devam etti. Kılıçdaroğlu açıklamasının ardından kadrosundaki başka isimlere küçümseme verdi. CHP lideri toplantının böylelikle yeni benzeri müracaat elan gerçekleştireceğini duyurdu.

BAŞKANLARIN MESAFELİ DURUŞU GÖZLERDEN KAÇMADI

Vizyon belgesi toplantısını salondan aktif olarak takip eden Haberler.com editörlerinden Hazar Yahya Çinçin’in objektifine yansıyan fon ise dikkat çekti. Bir süredir aralarında gerginlik olduğu kanıt edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın birbirlerine uzak mesafede oturdukları görüldü.

TOKALAŞMAMALARI RUZNAME OLMUŞTU

Adları cumhurbaşkanlığı adaylığı amacıyla güzeşte iki ismin arasının bir süredir açık olduğu kulislerde konuşuluyor. CHP’nin İstanbul Maltepe mitingine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın tokalaşmaması damgasını vurmuştu. Bozuk Ankara Büyükşehir Belediye Reisi Melih Gökçek, İmamoğlu ile Yavaş’ın ortada iyi sevimsiz rüzgarı paylaşıp, “Mansur’un yüzü yöntemince aygın baygın satıyor” yorumunda bulunmuştu. bahis konusu görüntüler toplumsal medyanın bile gündemine oturmuştu.

Share: