CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan 6 yaşındaki kızın evlendirilmesine çok kaba sözler: Burada alçak tıpkısı tertip var

İsmailağa Cemaati’ne tutkun Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Temiz Gümüşel’in 6 yaşındaki kızıH.K.G’yi evlendirdiği veH.K.G’nin yıllarca cinsel istismara uğradığı iddiası Türkiye’üstelik infial yaratırken, CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu dahi skandala ilgilendiren yeni açıklamalarda bulundu.

“HAYATIMDA ÇOKÇA BIRKAÇ BÖYLESİ BİR ÖFKEYLE DOLDUM”

El TV’den Fikret Bila’ya konuşan Kılıçdaroğlu, konuyla ait sert ayrımsız ifham kullanmasıyla ilgilendiren soruya, “Olur, haklısınız. Bu malumat ortaya çıktığı andan itibaren olayı yakından takip ettim. Gelişigüzel safhası karşı bilgelik sahibi olduk. Ben üstelik cümle kabilinden büyük aynı öfkeye kapıldım. Üste hayatımda çokça beş alti böylesi bir öfkeyle dolduğumu peyda söyleyebilirim. Ancak süreci lüzumlu çocuğumuzun durumunu gerekse üstelik hukuki sürecin zinde işlemesini gözeterek hususi tıpkısı hassasiyetle izledim” dedi.

“BURADA REZİL BİR TERTİP VAR”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, Buradaki tablo, beş altı günce aksülamel ve infial ile geçilecek aynı levha değil. Burada ağır bire bir dizgi var. Çocuğumuzun sarih bildirme ifadelerini inceleme gereği dahi duymayan savcıdan yapmacıklı kemik ölçümü yaptıran kişilere, olayın vahametini gölgelemek için inancımızı öne süren medya kuruluşlarına ve içtimai medya elemanlarına büyüklüğünde şişman aynı tertip söz konusu. Evvel bunu çalmak gerekir. Türkiye ayağa kalkmıştır. Bu ülkenin vicdanı, haysiyeti ve geleceği meze konusudur. Deminden da çıkmışlar “bu iş siyasa üstü” diyorlar. Bu içimizi yakıcı, nefesimizi kesen buut, şahsen siyasetin temel konusudur. Kadınların, çocukların şiddete ve istismara karşı korunmasından daha mefret benzeri siyasi bahis yoktur. Bunu çözmeyen politika, buna sessiz artan siyasa haddinden fazla kilitsiz küreksiz söylüyorum; Bu suçların ortağı tamam” ifadelerini kullandı.

Share: