Cebe ruhsatı ahzetmek için yapmacıklı “arıcı” olmuşlar

Silah ruhsatı ahzetmek amacıyla sahte “arıcı” olmuşlar

Mersin Ağacı’birlikte kurdukları paravana şirketlerle “arıcılık” yapıyormuş kabil düzme evraklar düzenleyerek devletten motivasyon düz ve bu belgelerle zırh ruhsatı düz çete çökertildi

Gözaltına alınan 30 kaknem, emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edildi

MERSİN – Mersin Ağacı’de kurdukları paravan şirketlerle “arıcılık” yapıyormuş kadar cali evraklar düzenleyerek devletten heveslendirme kayran ve bu belgelerle silah ruhsatı kayran çete çökertildi. Gözaltına alınan 30 suratsız, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye atıf edildi.

Edinilen bilgiye bakarak, Mersin İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Mücadele Ofis Müdürlüğü ekipleri, vergi, kalifiye dolandırıcılık, tefecilik ve kaçakçılık suçlarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede bazı şüphelileri belirleyen ekipler, 6 kamer boyunca hem ustalık hem fiziki izleme yaptı. Yapılan çalışmalarda 12 kişilik aynı grubun 8 değişik paravan müşareket kurduğu, ara sıra şahısların dahi bu gruba dünyalık vererek sahte belge aldıkları tayin edildi. Bu şahıslara de güya 2 bin kilo bal satışı yaptığını gösterir belge verip, bu belgenin ilgilendiren kurumca onaylanmasını sağladıkları belirlendi. Bu yolla çetenin hem devletten nahak yere teşvikler aldıkları hem da kendilerine mülk veren şahıslara zırh ruhsatı almalarını sağladıkları ortaya artık. Bunun üzerine Sazak merkezli, Adana, İzmir ve Siirt’te 39 adrese senkronik operasyon yapan ekipler, aralarında 1 şevket memurunun üstelik bulunduğu 30 şüpheliyi gözaltına aldı. Şahısların adreslerinde yapılan aramalarda düzme evraklarla münfail 10 zırh dahi ele geçirildi.

Bugün emniyetteki işlemleri tamamlanan şahıslar, adliyeye atıf edildi.

Share: