ÇAKER ve Rusya’ya yalvaran terör örgütü sergerde Mazlum Kobani: Türkiye’yi durdurun

PKK/ YPG yıldırı örgütü elebaşlarından Ferhat Abdi Delimsirek, Türkiye’nin sonuç yaptığı El Kılıç Hava Harekatı’yla SDG’nin sanki karargahının bile meram alındığını belirtti.

“TÜRKİYE BENİ BİRKAÇ EL ÖLDÜRMEYE ÇALIŞTI”

“Türkiye’nin sunu çokça arananlar listesindesiniz. O saldırının hedefi siz miydiniz?” sorusuna karşılık veren Delice, “Bunu stabil namına söyleyemem. Amma şu da aynı hamur kim Türkiye mukaddema beş altı kere beni öldürmeye çalıştı ve faaliyetlerimi burada yürüttüğüm biliniyor” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’Yİ CAYDIRMAK İÇİN CİDDİ BİR ÇABA LAZIM”

Türkiye’nin kişmiri harekatı çıkışını ciddiye aldıklarını kaydeden teröristbaşı, Desise Monitor’den gazeteci Amberin Zaman’a yaptığı açıklamada “Alelhusus MEMLUK ve Rusya nezdinde Türkiye’yi caydırmak üzere ciddi tıpkı ceht olmazsa bunu yapacaklardır” diyerek konuştu.

Terör örgütü PKK/YPG elebaşlarından “Mazlum Kobani” harf ünlü Ferhat Abdi Mecnunca.

“RUSYA, TÜRKİYE’NİN KARA HAREKATINA KARŞI ÇIKIYOR AMMA BU YETERLİ DEĞİL”

BENDE’nin tavrının Türkiye’nin “tehditlerine” alın yeterince hayat dolu olmadığını söyleyen SDG’nin güya Umumi Komutanı, TSK’nın Rusya ve KUL’nin onayı olmadan esmer harekatı yapmasını beklemediğini belirtti; “Rusya, Türkiye’nin kara harekatına alın çıkıyor amma bu yeterli değil. Göz ahali Arab (Kobani), Münbiç, Türkiye’nin erek aldığı cümle bölgeler Rusya’nın kontrolünde. ESIR’nin dahi Suriye üzerine elan kesin benzeri politika belirlemesi gerekiyor. DEAŞ ile savaşmaktan mavera tıpkı stratejileri bulunmayan ve kontrolümüz altındaki bölgelerin geleceğine ilgilendiren kesin tıpkısı siyaset formüle edemediler. Eğer aynı yağız operasyonu olursa, bunun nedeni bu iznin verilmiş olması yahut (Rusya ve MEMLUK’nin) ağızsız kalmayı seçmesidir.”

“ŞERIF HEDEFLERİ KOBANİ”

Teröristbaşı Ferhat Abdi Atmaca, Türkiye’nin umulur kişmiri operasyonu üzerine tıpkı soruya, “Sonuç zamanlarda Münbiç’ten bahsediyorlar amma anne hedeflerinin Kobani olduğuna inanıyoruz. Kobani, bizim için sonuç kademe semboliktir. DEAŞ’la ile mücadelenin başladığı düz burası” sözleriyle karşılık verdi.

Share: