Bingöllü 121 mektepli, ‘Gönül Köprüsü’ ile uzaklık tatili Bursa’da geçirecek

– Bingöllü 121 öğrenci, ‘Iştiyak Köprüsü’ ile aleniyet tatili Bursa’üstelik geçirecek

BİNGÖL – Okulların geçmiş aleniyet tatilini değerlendiren Bingöl’ün Canlı İlçe Kaymakamlığı, ilçede ikamet eden 121 öğrenciyi Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ‘Şehirden Şehire Arzu Köprüsü’ Projesi çerçevesinde geziye gönderdi. Öğrenciler, aleniyet dinlence boyunca Bursa’bile tarihi ve kültürel mekanları gezecek.

Bingöl’ün Zihayat Kaymakamlığı ve belediyesi, 2022-2023 eğitim bilimi yılının evvel meydanlık tatilinde öğrencileri sevindiren tıpkı projeye dahil oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yürütülen ‘Şehirden Şehire Dilek Köprüsü’ Projesi çerçevesinde, ilçede terbiye gören 121 öğrenci, uçakla Bursa’ya gönderildi. Projeyle Bursa’ya giden 121 mektepli ve 10 işyar personel, aleniyet dinlence boyunca orada kalacak ve tarihi mekanları gezecek.

“Geziyle kültürel etkileşim sağlamayı amaçlıyoruz’!

Proje karşı bilgelik veren Gailesiz Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, “2022-2023 eğitim tedris yılının geçmiş açıklık tatilinde Bursa Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla düzenlenen “Şehirden Şehire Arzu Köprüsü Projesi” ile ilçemizde güçlü 121 öğrencimiz ile 10 işyar personelimiz oluşmak için bütün 131 nefis kafileyi Bursa Gemlik Karacaali Kamp alanına götürüyoruz. Gençlerimizin yaşadığı şehrin dışında dahi farklı tarihi, kültürel ve turistik mekanları gezip görmesi ve kişi şehriyle bir umu köprüsü kurmasını önemsiyoruz. Bu geziyle kültürel etkileşim sağlayarak, sosyal birlikteliği güçlendirmeyi ve ayrımlı şehirlerin kültürler arası zenginliğini gençlerimize kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

4 günlük tatilde tarihi yerleri gezeceğini söyleyen öğrencilerden Zeynep Çarkçı, “Bursa’ya gidiyoruz. 4 günlük bire bir tatilimiz var ve inşallah adamakıllı geçecek. Tarihi yerleri gezdirecekler bize ve bunun için çok mutluyum. Bu projede emeği geçenlere teşekkürname ederim” diyerek konuştu.

Projede emeği olanlara teşekkürname fail Yağmur Ayrı ise “Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Dinç Kaymakamlığı projesi ile 4 günlük geziye gidiyoruz. Bizleri gezdirecekleri için büyüklerimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Share: