Fincancı’ya tepkiler çığ kabilinden büyüyor

Yeniden Zenginlik Partisi MKYK üyesi ve Erzurum Sorumlusu Kapalı Çat, TSK’nın kimyasal cebe kullandığı iftirasını atan Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Prof. Dr. Çiy Korur Fincancı’yı kaba bir dille eleştirerek, “Yaptığı vatan hainliğidir” dedi.

Sınırlı Çat yaptığı açıklamada, “TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın; mertliği, merhameti ve şefkati ile tüm dünyaya ad salmış, milletimiz aracılığıyla delege ocağı namına görülen alp ve muzaffer ordumuz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz için yapmış olduğu iftiralar ile komple konuşmasını fıldır kınıyoruz.

Buradan Devletimizin Savcılarına ihbarda bulunuyorum. TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı halkı beyninde sıfır karmaşık brifing yaparak Askerimize Vakur Türk Ordumuza iftirada bulunmuştur. Askere uzanan bu sözlerin takipçisi olsunlar. Hatta gerekirse Başkanlığı düşürülsün. Müstelzim ukubet verilsin. Ayrıca Türk Tabibler Birliği ismi gine gözden geçirilmeli ve Onurlu Türk isminin Tabipler Birliği isminden çıkarılmalıdır.

Kendilerini Görgülü kadar gösterip çıyanlık yapanlar sürekli sığınacakları tıpkısı kalıpları olduğu üzere burada isimden de anlaşıldığı üzere hem Türk ismimizin arkasına sığınmıştır. Hem de çıyanlık yapmıştır. Bu sığınmalara asla punt vermemeliyiz.

Şerefli Türk ordumuza bühtan atıp hem bile Alicenap Türk ismimizi kullanmasına izin vermemeliyiz. Tüm yetkililere ivedili çağrıda bulunuyor ve tam yetkilileri göreve çağırma ediyoruz” ifadelerini kullandı. – ERZURUM

Share: