Bingöl gündem haberleri: Trakya Üniversite öğrencilerinin kampüsteki ikinci evi Zinde Ofis oldu

Trakya Üniversite (TÜ) Balkan Yerleşkesinde Toyluk ve Spor Bakanlığınca açılan Tüvana Idarehane, öğrencilerin keyifli mesafelik geçirdikleri, ücretsiz çorba ve çay ikramlarından yararlandıkları buluşma alanı haline geldi.

Gençlerin zatî ve toplumsal gelişimini sponsor çalışmalar özne, ihtiyaçlarını dikkate alarak gençlerin zat potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlayıcı, değişmeyen ahiz ve aplikasyon süreçleri ile toplumsal hayatın seçkin alanına katılımı sağlamaya müteveccih zatî gelişim çalışmaları gerçekleştiren ve gençleri seçkin tür dokuncalı alışkanlıktan ırak tutmaya yönelik yasaklayıcı yardımcı işler gerçekleştiren Bilgisizlik Merkezlerine vabeste Canlı Ofislerden biri üstelik TÜ’da kuruldu.

Üniversitenin akademik birimlerinin çoğunun olduğu ve mektepli yurtlarının bulunduğu Balkan Yerleşkesi’ndeki Zinde Şube, gücük sürede üniversite gençliğinin yol uğrağı yeri oldu.

Ücretsiz öz ve çorba ikramının bulunduğu Tüvana Ofislerde öğrenciler kitap okuma, oyun ve dinlenme alanlarını birlikte kullanabiliyor.

-“İkinci evimiz kabilinden…”

Tüvana Yazıhane sorumlusu Fatih Hücumcu, AA muhabirine öğrencilerin Tüvana Ofis’teki tamlık faaliyetlerden ücretsiz yararlandığını söyledi.

Saldıran, “Sabahleyin erken saatlerde açtığımız ofisimizde geç saatlere kadar öğrencilerimize hizmet veriyoruz. Buraya geldiklerinde değme ahit taze çorba bulabiliyorlar, öz ikramımız dahi var. Onun dışında haftada tıpkısı çağ lokma dağıtımı yapıyoruz.” dedi.

Darülfünun öğrencilerinden Ferhat Duroğlu ise öz ve çorba ikramının öğrencileri sevindirdiğini belirtti.

Taze Ofis’i kampüsteki evleri adına gördüklerini ifade eden Duroğlu, “Öğrenciler zamanlarını burada değerlendirebilirler. Biz burayı ikinci evimiz yerine görüyoruz. sabah akşam buradayız.” dedi.

Öğrencilerden Beyza Varol birlikte betik ihata etmek amacıyla arkadaşlarıyla Zihayat Yazıhane’e geldiğini belirterek, öz ve çorba ikramının pir benzeri jest olduğunu kaydetti.

Share: