Bindi AFAD gönüllüsü eğitiminin serencam gününde 25 murahhas eğitimi muvaffakiyetli şekilde tamamladı

Bayburt İl Afet ve Ivedili Durum Müdürlüğü binasında ‘Bindi AFAD Eğitimi’ çerçevesinde 25 kişiye verilen eğitimde sona gelindi.

8 dolaşma boyunca AFAD personellerince sunulan eğitimde 25 emanet eğitimi muvaffakiyetli benzeri şekilde tamamlayarak Bindi AFAD gönüllüsü olmaya türe kazandı. Eğitimin evvel günlerinde belli belirsiz taharri kurtarma eğitimi başlığı adı altında gönüllülere umumi arama istirdat eğitimi, yetişek alanında cuşuhuruş ve çerge eğitimi, kıran farkındalık eğitimi verilmişti. Eğitimin akıbet 3 gününde ise İnsani müzaheret ve psiko-sosyal eğitimi, sıhhi imdat farkındalık eğitimi verilerek eğitimler sorunsuz aynı şekilde tamamlandı.

Destek AFAD terbiye gönüllülerine ilgilerinden ve başarılarından ortalık teşekkür fail Bayburt İl Facia ve Ivedi Nitelik Müdürü Adaletli Aslan, “2021 yılında facia yetişek yılı ve 2022 yılında afet tatbikat yılı adına faaliyetlerimizi yürütüyoruz, bu çerçevede AFAD destek gönüllülerimiz var. Bu destek gönüllülerimizin 1’nci grubunun sabık sene eğitimlerini tamamlamıştık, 25 yabanlık 2’nci grubumuzun de hafta içerisinde eğitimleri başladı ve bugün itibariyle sona duayen oldu. Bayburt ilimizde meydana gelebilecek afetlerle ait hizmet etmek için gönüllülerden oluşan ekiplerimiz ağız ağıza afet ve ivedili durumlara hazırlanıyor, gelişigüzel konuda eğitiliyor. Eğitildikten bilahare ise facia ve müstacel durumlarda fariza alıyorlar. Ego bilcümle gönüllülerimize çokça teşekkürname ediyorum tıpkı zamanda müdürlüğümüz personelleri olan yetişek veren arkadaşlara birlikte teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah gönüllülerimiz çoğalır, sayıları artar” şeklinde konuştu. Bunun alay malay sınavları başarıyla geçen ve eğitimi bütünleyen bindi AFAD gönüllülerine deprem çantası verildi. – BAYBURT

Share: