Bartın halkı depremzedeler üzere seferber oldu

Bartın halkı depremzedeler için seferber oldu

BARTIN Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 ve Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğündeki iki depremin peşi sıra bölgedeki vatandaşların müstacel ihtiyaçlarının karşılanması üzere Bartın’da yardım seferberliği oluşturuldu.

Kahramanmaraş’ın yanında Gaziantep, Adana, Malatya, Hatay, Adıyaman ve Şanlıurfa üzere birçok çevre ilde katabolizma etkisi oluşturan depremin peşi sıra bölgedeki vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için Bartın’da arkalama seferberliği oluşturuldu.

Bartın Valiliği koordinasyonunda Akçalı Köyündeki sevimsiz albeni deposu müzaheret merkezine dönüştürüldü. Belediyeler, sivil toplum kuruluşları organizasyonunda toplanan malzemeler kamyonetlerle yardım merkezine ulaştırılıyor. Yardımda gezmek isteyen vatandaşlarda bebek maması, çağa bezi, battaniye, gıda kolileri, hıfzıssıhha malzemeleri, kışlık giysi, bot, pabuç ve katalitik soba gibi hazırlık ettikleri malzemeleri araçlarıyla arkalama deposuna getiriyor. Yegâne tek sınıflandırılıp kolilere konulan müzaheret malzemeleri elan sonra tır ve kamyonlara yükleniyor. Bir Nice vatandaşta merkezde fahri yerine görev yapıyor.

Yardım merkezindeki çalışmalara katılan gönüllü gençlerden Efe Bostancı, “Ülkemiz çok iri aynı zelzele afeti yaşadı. Bartın’da insanlar yer sarsıntısı bölgesine yardım malzemesi ulaştırılması amacıyla seferber oldu. Bizde arkadaşlarımızla sabahın er saatlerinde bu merkeze gelerek çalışmalara yardımcı olmaya başladık. Bartın Valiliği koordinasyonundaki çalışmalarda görevlilerin talimatlarıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Yardım merkezinde toplanan malzemelerin yüklendiği 3 tır zelzele bölgesine ulaşmak üzere yola imdi. 3 tırın ise yükleme işlemelerinin devam ettiği bildirildi.

Share: