Bartın halkı depremzedeler amacıyla seferber oldu

Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra bölgedeki vatandaşların evgin ihtiyaçlarının karşılanması üzere Bartın’da arkalama seferberliği başlatıldı.

Kahramanmaraş’ın birlikte Gaziantep, Adana, Malatya, Hatay, Adıyaman ve Şanlıurfa kadar bir nice belde ilde yıkıma bozukluk olan depremin peşi sıra bölgedeki vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması üzere Bartın’da yardım seferberliği başlatıldı.

Bartın Valiliği koordinasyonunda Akçalı Köyündeki itici hava deposu arkalama merkezine dönüştürüldü. Belediyeler, sivil topluluk kuruluşları organizasyonunda toplanan malzemeler kamyonetlerle arkalama merkezine ulaştırılıyor. Yardımda çıkmak talip vatandaşlarda süt kuzusu maması, bebek bezi, battaniye, azık kolileri, hijyen malzemeleri, kışlık giysi, bot, ayakkabı ve katalitik soba üzere tedbir ettikleri malzemeleri araçlarıyla müzaheret deposuna getiriyor. Tek bir tane sınıflandırılıp kolilere konulan müzaheret malzemeleri henüz bilahare tır ve kamyonlara yükleniyor. Bir Nice vatandaşta merkezde fahri kendisine görev yapıyor.

Yardım merkezindeki çalışmalara katılan fahri gençlerden Ağabey Bostancı, “Ülkemiz çok balaban aynı hareket afeti yaşadı. Bartın’da insanlar yer sarsıntısı bölgesine müzaheret malzemesi ulaştırılması üzere seferber oldu. Bizde arkadaşlarımızla sabahın erken saatlerinde bu merkeze gelerek çalışmalara yardımcı olmaya başladık. Bartın Valiliği koordinasyonundaki çalışmalarda görevlilerin talimatlarıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Yardım merkezinde toplanan malzemelerin yüklendiği 3 tır yer sarsıntısı bölgesine yayılmak üzere yola çıktı. 3 tırın ise yükleme işlemelerinin bitmeme ettiği bildirildi. – BARTIN

Share: