Antalya’da Döşemealtı Belediyesinde “zimmete mülk geçirildiği” iddiası

Antalya’da Döşemealtı Belediyesinde “zimmete mülk geçirildiği” iddialarına ilişik Sayıştay denetçilerinin incelemesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 2 başmuallim görevden uzaklaştırıldı, uray çalışanı 1 sevimli gözaltına alındı.

Döşemealtı Belediyesinde “ara sıra işlemler sırasında zimmete mal geçirildiği” iddiaları konusunda Sayıştay denetçileri marifetiyle tetkik yapıldı. İnceleme sonucunda Antalya Cumhuriyet Altını Başsavcılığına yanlışlık duyurusunda bulunuldu.

Başlatılan adli ve yönetsel anket kapsamında belediyenin İnsan Kaynakları ve Terbiye Müdürü ile Mali Hizmetler Müdürü görevden uzaklaştırıldı. Benzeri kapsamda uray çalışanı 1 dirilik de gözaltına alındı.

Konuyla ilişik yönetsel ve adli soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Belediye Reisi Dinç’in açıklaması

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Taze, konuya ait yaptığı mukayyet açıklamada, şehremaneti bünyesindeki inceleme neticesinde İnsan Kaynakları ve Yetişek Müdürlüğünde personel maaşları konusunda gâh işler arasında yolsuzluk ve uyumsuzluk olduğunun belirleme edildiğini belirtti.

Açıklamasında “Talimatım doğrultusunda ivedilikle yönetsel sormaca başlatılmış, mesul şahıslarla ilgili olarak Antalya Itimat Müdürlüğüne ve Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına bizzat tarafımca suç duyurusunda bulunulmuştur.” ifadelerini kullanan Tendürüst, olayın aydınlanması üzere sürecin takipçisi olacağını kaydetti.

Share: