Antalya kültür konferans haberi | Antalya’da Yeşilköy Geleneksel Köy Oyunları ve Köy Tiyatroları Buluşması başladı

Antalya’nın Takım ilçesinde 11’incisi planlı Yeşilköy Anadan Görme Karye Oyunları ve Karye Tiyatroları Buluşması başladı.

Kaş Belediyesi ile Yeşilköy Ekin ve Dayanışma Derneğince 10-13 Ekim’üstelik gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında yapılacak tiyatro buluşmaları, Yeşilköy Mahallesi’ndeki Patara Antika Kenti’nde düzenleniyor.

Yeşilköy Ahali Tiyatrosu ekibi “Yol Yordam”, Temsil Sardunya ekibi “Boşluk” ve Çatı Seyretme “Kapkabare” ünlü oyunları sergileyecek. Oyunlar, Yeşilköy Hayır Kayacan Açıkhava Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Yeşilköy Umum Tiyatrosu, etkinliğin son gününde “Hunriz Nigar”ı, Patara Antik Tiyatro’da sahneleyecek.

Seki Kaymakamı Gaye Öztürk, etkinlikteki konuşmasında, Yeşilköy’üstelik mütemadiyen oyunlar, temsiller sergilendiğine özen çekerek bunu devam ettirmenin büyük sükse olduğunu söyledi.

Seki Belediye Başkanı Bahtiyar Ulutaş ise iki yıllık salgın sürecinin arkası sıra kültürel, sanatsal ve lokal faaliyetlere devam ettiklerini dile getirdi.

Hem memleketi bayındırlık edeceklerini hem da üst yapı hizmetlerini gerçekleştireceklerini tamlayan Ulutaş, “Bunun yanında kültürel, sanatsal ve anadan görme faaliyetleri varagelmek ve keyiflendirmek amacıyla elimizden mevrut desteği hayatiyetli şekilde vermeye bitmeme edeceğiz. Yeşilköy Ekin ve El Birliği Derneğine da desteğimizi sürdürüyoruz.” dedi.

Share: