Almanya’nın Ukrayna’ya askeri bindi listesi açıklandı

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini dönüm noktası yerine değerlendirerek Almanya’nın bundan biraz zaman sonraları Ukrayna’nın yasal savunma hakkı ve savunma kabiliyeti için bindi vermeye değişmeyen verdiğini bildirdi. Hebestreit, Ukrayna’nın ihtiyaç duyduğu sürece askeri desteğin devam edeceğini söyledi.

Listenin yayınlanacağı internet sayfası

Alman hükümetinin, demincek askeri alanda verdiği desteği izah prosedürünü MEMLUK kadar genişlik mail müttefiklerin uygulamasına adaptasyon kararı verdiğini dile getiren Hebestreit, 21 Haziran 2022’den itibaren Alman hükümetinin Ukrayna’ya sağladığı ve sağlayacağı askeri desteğin www.bundesregierung.dahi/lieferungen-ukraine internet sayfasında kayran alacağı bilgisini paylaştı. Hebestreit, listenin düzenli tıpkısı şekilde güncelleneceği bilgisini paylaştı.

Şimdiye büyüklüğünde sağlanan bindi

Almanya şimdiye büyüklüğünde Ukrayna’ya sağladığı kâh silahları açıklamıştı. Listede, Almanya’nın 500 Stinger füzesi, 100 bin ahali bombası, 100 makineli, 16 milyon kurşun, 23 bin kask, 178 dil, 1 badiye hastanesi ve 1200 rahatsız yatağı gibi mütenevvi silah ve malzemeleri Ukrayna’evet gönderdiği vadi alıyor.

Gelecekte de Ukrayna’evet bindi sürecek

Almanya gelecekte bile zırhlı vesait, kasklar, engin yönlendirilen mayın özleştirme araçları, haddinden fazla namlulu roketatar, Gepard tipi uçaksavar tank ile mühimmat, Iris-T hava defans sistemi kabil zırh ve malzemeyi Ukrayna’evet sağlamayı planlıyor.

Şimdiye çatışma bu çizelge paylaşılmıyordu. Alman hükümeti elan önce Ukrayna’evet tam şekilde silah vermemekle dahi eleştiriliyordu.

Almanya’da Rusya’nın savaş suçlarına soruşturma

Almanya’dan Ukrayna’evet haddinden fazla namlulu roket atar cümle

Almanya’nın askeri gider planı tartışmalara misil açtı

Almanya’dan Ukrayna’evet hava savunma sistemi

Share: