ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, hanende Gülşen’in önder hatip okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine tepki gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami önünde düzenlenen matbuat açıklamasında grup yerine konuşan Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, mortocu dil cambazı okullarının, terbiye hayatına zenginlik katan ve özgün aynı eğitim bilimi modeli namına geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, imam dil cambazı okulu mezunları ve mensupları olarak değişik meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik rastgele tür ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve ağır sıklet gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli benzeri şahsın dinleti sırasında imam hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik çirkin suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda amaç ve düşmanlığa atıf etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, benzeri zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine değiştirmeden iadeli ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçan, kent merkezindeki Madenci Anıtı uğrunda yaptığı açıklamada, mortocu hatip okullarının, ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli angajman ve beraberliği önceleyen, toplumda sadakat, tırsmak ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim kurumları olduğunu söyledi.

Uçan, mortocu dil cambazı okullarının her makule siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını vurgulayarak, “Ancak arada bir kişi çıkarları amacıyla eğreti ruzname ihdas etmek talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere dahi üzülerek şahit oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri nedeniyle kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve ahbaplık önünde hesap soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’bile adliye uğrunda toplanan katılımcılar namına konuşan Kocaeli İmam Dil Cambazı Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Mürtefi Küçükkeskin, önder hatip okulu mezunları ve mensupları adına ayrımlı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik rastgele tür ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve ciddi gördüklerini söyledi.

İmam dil cambazı okullarının değme nev politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını belirten Küçükkeskin, önder dil cambazı okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığı hovarda kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Saika, yaptığı bağlanmış açıklamada, mortocu dil cambazı okullarının Türkiye’nin eğitim hayatına naz katan ve ibdai tıpkı yetişek modeli yerine geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini bildirdi.

İmam hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine katkı sunan, milli angajman ve beraberliği önceleyen, toplumda bağlılaşım, korku ve müsamaha ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim kurumları olduğuna belen fail Saika, şöyle devam etti:

“Ancak arada sırada zat çıkarları amacıyla eğreti ruzname sağlamak talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere dahi üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli bire bir şahsın dinleti sırasında önder hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik bed suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açık hedef ve düşmanlığa sevk etmektir. Zat üzerine hukuki muamele yapılması üzere cürüm duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi uğrunda toplanan Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri adına mütekellim derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in sanatkâr kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak mortocu hatiplileri karalayama çalıştığını rapor etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına alın Türkiye’nin 81 ilinde bulunan imam hatipliler dernekleri adına senkronik basın açıklaması ika ve Gülşen üzerine suç bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam dil cambazı liselerinin başarısının serencam yıllarda kolaylıkla arttığına dikkati çekici Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye hiç hainlik etmedi. Terör örgütleriyle benzeri olmadı. FETÖ kapsamında hiçbir devir aynı şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye devam ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin önder dil cambazı liselerinden yetişen nesillere çok ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Alemdar İmam Hatipliler Derneği Komutan Yardımcısı Fatih Yıldırım, cemiyet binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında, imam dil cambazı okullarında okuyan öğrencilerine yönelik gelişigüzel kalem ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve alçak bulduklarını belirterek, şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını anlatım etti.

Öte yandan farklı illerdeki dernek üyeleri, konuyla ilişik cürüm duyurusunda bulundu.Share: