Alanya turizmde hedef büyüttü

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Belgit Arı, “Firez ve Turizm Nazır Yardımcımız Sayın Kıymetli Alpaslan, Alanya’da üyelerimizle bire bir araya geldi. Sülale sahipliği yaptığımız toplantıda sektörel sorunları masaya yatırdık” dedi.

Turizm sektörünü gelecek taşıyacak toplantılar dizisi Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ocak sahipliğinde devam etti. Hars ve Turizm Icra Vekili Yardımcısı Kıymetli Alpaslan, Kontrolörler Oturmuş Komutan Yardımcısı Sulh Üstüntaş ve Antalya İl Firez ve Turizm Müdürü Dr. Candemir Zoroğlu, ALTİD üyeleriyle tıpkısı otelde benzeri araya geldi. Nezaret yetkilileri eliyle “Konaklama Tesisleri Güvenli ve Sürdürülebilir Turizm Programı – İnsan Kaynakları Yönetimi” başlığında tıpkı banak yapıldı ve sektörel gelişmeler düğme istişare edildi.

‘ALTİD üyeleri açık katılım sağladı’

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Umumi Heyet Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Arı, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Familya sahipliği yaptığımız bu eke bilgilendirme toplantısına ALTİD üyelerimizden geniş iştirak oldu. Toplantımızın esas gündemi dışında sektörel problemlerimizi da masaya yatırdık. Üyelerimiz, konularını Sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a taşıma fırsatı buldu. Süreci bitmeme eden yahut düzenlenmesi gereken konular üzerinde görüşmeler yaptık. Vekil Yardımcımız Sayın Nadir Alpaslan, arkadaşça açıklamalarda bulundu ve üyelerimizin sorularını yanıtladı. Alanya’ya kadar gelip kesim temsilcilerimizle ilişki kurduklarından hava kendilerine ve ekibine teşekkürname ediyoruz” dedi.

‘Hisse Senedi Arı’nin TGA’ya katkısı büyük’

Kültür ve Turizm Nazır Yardımcısı Kıymetli Alpaslan, konuşmasının ayrımsız bölümünde ALTİD Başkanı Belgit Arı’ye sektöre olan koca katkılarından ortalık teşekkürname ederek “Sayın Burhan Münezzeh 3 yıl süresince TGA’daki çalışmalara yönetim kurulu üyesi namına çalışkan ayrımsız şekilde katıldı ve kocaman katkılar sağladı. Başarıyla taşıdığı TGA üyeliği bayrağını toprak hesabına Sayın Şükrü Cimrin’e doğrulama etti. Yeni dönemde kendisiyle başarılı çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 46 bilyon dolar civarında dirimlik elde ettiğimiz turizm sektörüne Alanya’nın katkısı haddinden fazla zer. Türkiye turizmi adına bura balaban benzeri havza. Özel sektörün ağırlıklı olduğu ve kamusal dinamiklerin birlikte meydan aldığı TGA, acul debi ika kabiliyeti olan yüksek kapasiteli aynı kurum. 2023 yılında hem gelir hem da seyyar sayısı anlamında daha faziletli hedeflerle çalışmalarımızı muttasıl sürdüreceğiz” dedi. – ANTALYA

Share: