Afgan muhacir çağ dikiş, akşam ezanı ise dans eğitmenliği yapıyor

Afgan muhacir gündüz dikiş, akşam ezanı ise raks eğitmenliği yapıyor

VAN – Ülkesinde yaşadığı zorluklardan âlem Van’a mevrut Afgan muhacir Rafi Haşemi, sıra terzilik yaparken akşamları ise Latin Halkları dansları eğitimi veriyor.

Ülkesinden 6 sene geçmiş Van’a gelen Afgan göçmen Rafi Haşemi, burada yaşamaya karar verdi. İlk yerine tıpkı terzinin yanında işe başlayan Haşemi, ayrımsız zamanda raks kurslarına başladı. Türki konuşmasını öğrenen Haşemi, hem terzilikte hem bile dans eğitiminde ustalaştı. Demincek çalıştığı hareket durumunda zaman terzilik yapan Haşemi, akşamları ise hususi tıpkı musahabe ve kültür merkezinde Latin Halkları dansları eğitimi veriyor.

Türkiye’bile biraz sene terbiye gördükten bilahare raks eğitimi verdiğini rapor eden Haşemi, “Daha önceki Hip Hop eğitimi veriyordum amma iki yıldır raks eğitimi veriyorum. İlk zamanlarda çok demet yoktu amma demincek bağ gani. Özellikle cesim kesimlerden dilek var” dedi.

Türkiye’ye geldiği üzere kendini şanslı hissettiğini vurgulayan Haşemi, “Türkiye’ye geldiğim amacıyla kendimi bahtlı hissediyorum. Hep bol insanlara balya geldim. Tümce yardımcı oldu. Hala öğrencilerim seçme gelişlerinde benimle ilgileniyorlar, tıpkısı ihtiyacım var mı diyerek soruyorlar. Ego herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hip Hop eğitimin beraberinde akıbet zamanlarda Latin Halkları dansları eğitimi verdiğini tamlayan Haşemi, “Salsa, Bachata, Cha Cha ve Break dansı kadar Latin Halkları dansları eğitimi veriyorum. Raks etmeyi çokça seviyorum” diyerek konuştu.

Afganlı muhacir Rafi Haşemi’den terbiye kayran çoluk çocuk ise Haşemi’inin ferah tıpkı âdem ve bereketli benzeri dansçı olduğunu belirterek, “Rafi, dansa çokça katkı sunan biri. Onu çok seviyoruz ve onunla çok mutluyuz” dediler.

Share: