59 ilde düzenlenen FETÖ operasyonuna adı sunulan Gazi Turgut Arslan kimdir? İşte üzerine yekpare detaylar…

FETÖ’nün mali yapılanmasına yönelik 59 ilde başlatılan Gazi Turgut Arslan Operasyonu’nun peşi sıra Turgut Arslan’ın hayatı zaaf konusu. 15 Temmuz’da, başından vurularak ağır yaralanan Turgut Arslan, Reisicumhur Başdanışmanlığı görevine getirildi. İşte Turgut Arslan’ın hayatı…

TURGUT ARSLAN KİMDİR?

Gazi 1. Dershane Emniyet Müdürü Aslan, 1962 yılında Çorum’un Ortaköy ilçesinde doğdu. 1981 yılında Polis Kolejinden, 1985 yılında Polis Güçleri Akademisinden dereceyle çıkışlı olan Arslan, saha komiseri yardımcısı namına başladığı görevine sırasıyla, Bursa, Bingöl, Marsilya/ Fransa Başkonsolosluğu, Ankara, Yozgat ve Tunceli illeri ile Güven Genel Müdürlüğünün ayrı ayrı birimlerinde devam etti.

Meslek hayatı süresince muhtelif muvaffakiyet belgeleriyle ödüllendirilen Arslan, 2014 yılında Güven Genel Müdürlüğü TEMA Daire Başkanı olarak atandı.

15 TEMMUZ’DA BAŞINDAN VURULDU

Görevi süresince yıldırı örgütleriyle mesai mefhumu gözetmeksizin fedakarca ve kahramanca mücadele fail Arslan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine büyüklüğünde bu görevini başarıyla yürüttü.

15 Orak Ayı’da erzel darbeciler eliyle Güllabi Umumi Komutanlığında denyo alınan Arslan, başından vurularak ağırbaşlı yaralanmış ve geçirdiği operasyonlarla hayata tutunarak “gazi’ unvanı almıştı. Evli ve iki bala babası olan Aslan’a 15 Temmuz’da milli buyuru ve demokrasiyi himaye etmek üzere gösterdiği kahramanca mücadeleden dolayı Büyüklük Övünme Madalyası verilmişti.

Share: