Rize ruzname haberleri: YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Hayati Yazar, Rize’de konuştu Açıklaması

DÜRÜST Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı Dirimsel Kalem Erbabı, “Kapının arkasında bıraktığımız, halının altına terk ettiğimiz tek sevgili bulunmayan.” dedi.

Kalem, partisinin Rize İsmail Alp Ekin Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısı’nda, teşkilata önem veren tıpkı parti olduklarını söyledi.

Teşkilatların AK Tümen’nin omurgası olduğunu anlatım eden Kalem Erbabı, “AK Öğür’yi budun nesir etti. Milletin verdiği yetkiyle bu arada 3 Kasım 2002 yılından bu yana büyüklük sorumluluğunu üstlendik ve o günkü Türkiye’yi aldık bugüne taşıdık. Tıpkı ve beraber olduk.” diye niteleyerek konuştu.

Edip, büyüyen Türkiye ile DÜRÜST Parti’nin bile büyüdüğüne dikkati çekerek, “Türkiye genelinde 11 milyonu fazla üyesi olan, elden Türkiye’bile değil dünya ölçeğinde panel alanda bildirme aktif ayrımsız düzenleme yapısını sahibiz.” dedi.

Sorun üreten değil, sorun çözen benzeri fırka olduklarına aksan fail Musannif, “Alevi yurttaşlarımız yıllarca konuşuruz. Biz eskimemiş ele almış değiliz. 2008 ve 2009’da detaylı kesiksiz zamana münteşir benzeri biçimde çalıştaylar yapıldı. Çokça ayrı ayrı kesimlerden selen insanları bu konuları oturdu danışma etti ve tartıştı. Din mensupları ve dedeler düzlük aldı. Konkre bire bir şeye varamadık.” ifadesini kullandı.

Kalem, cuma haset 8 yerde tüm cemevinin açılışının yapıldığını aktararak, şunları kaydetti:

“Tıpkı tanesi bile Erzurum’daydı. Ben da o açılışa katıldım. Çok sayıda üstelik cemevi esas atma töreni yapıldı. Bektaşi, Alevilik ve cemevleri ile ilişkin dört eke alanda kamusal destek verilecek açıklamayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan paylaştı. İnanç koca. İnsanın iç dünyası, manevi alanı. Orada hayat yoksa yaptığı faaliyetin bereketi olmaz. Başarısı üstelik fazla gayrimümkün. İnsan abat olacak.”

“İç huzuru ve cesaret olacak ki önündeki işe odaklansın” diyen Muharrir, şöyle devam etti:

“Alevi cemaatine mensup vatandaşlarımızın iştiyak ve arzuları doğrultusunda cemevlerinin neşelilik ve su tüketimlerine ilgilendiren iyileştirme yapılacak. Cemevlerinde kâin ağababa adına nitelenen zevat isterse takım tahsis edilecek. Cemevlerinin imarla ait alanda meydan alması için ona akla yatkın bir lejant belirlenecek. Dördüncüsü birlikte Firez ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Alevi, Bektaşi ve Cemevleri Daire Başkanlığı oluşturulacak. Devletin yönetim şeması içerisinde resmi şekilde kayran almaları sağlanacak. Tığ sorunları hakeza çözüyoruz.”

Muharrir, siyasetlerinin etraflıca ve kuşatıcı olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kapının arkasında bıraktığımız, halının altına metrukiyet ettiğimiz hiçbir dava yok. Ama imkanlara göre ele alıyoruz. Paydaşlarla tutmak yoluyla bu sav alanlarındaki sorunları birlikte tasfiye ediyoruz. Bu Türkiye’nin gücüdür. “

Share: