24 sene önce hayatını kaybeden arkadaşının ölüm haberinin çıktığı gazete kupürünü cüzdanında saklıyor

Kahramanmaraş’ta 1985 yılında ayrımsız basımevi işine girerek çalışmaya başlayan Osman Büyükçapar (55), meslektaşları arasında dönemin Türkiye gazetesinin Kahramanmaraş’taki muhasebecisi Gazi Görgülü ile tanıştı. Farklı zamanlarda mülaki ikili, alay malay bolca kânunuevvel geçiriyordu. Münevver, 1998 yılında Kahramanmaraş- Kayseri Karayolu’nda meydana gelen gidiş geliş kazasında hayatını kaybetti.

GAZETE KÜPÜRÜNÜ CÜZDANINDA SAKLIYOR

Arkadaşının ölümüne çokça üzülen Büyükçapar, o ahit Türkiye gazetesinde sâdır ahiret yolculuğu haberinin ceride kupürünü cüzdanında saklıyor. Cüzdanından çıkartıp ara sıra anılarını tazelediğini belirterek arkadaşını çokça sevdiğini ifade eden Büyükçapar, “Ben 1985 yılında tıpkısı basımevi işinde çalışmaya başladım. Gazi Münevver merhum bizim birlikte muhasebecimizdi. O gündür severim. Kahramanmaraş’ta yüzü sıcak sayılan ayrımsız kişiydi. 1998 yılında ise Türkiye gazetesinin muhasebecisiydi; geçirdiği gidiş geliş kazası sonucu hayatını kaybetti.

“ÖLENE BÜYÜKLÜĞÜNDE SAKLAYACAĞIM”

O günden günümüze Türkiye gazetesinde çıkan ahiret yolculuğu haberinin kupürünü cüzdanımda saklıyorum. Ceride haberini sakladığım amacıyla Gazi Işıklı’ın yakınları ise mutlu oluyorlar. Ölene kadar saklayacağım. Sağlıklı olsun yüzü güleç aynı insandı ve bu arada kemirmek yiyip gezerdik, Cenabıhak rahmet eylesin” dedi.

TRAFİK KAZASI SONUCUNDA HAYATINI KATBETMİŞTİ

2 Nisan 1998 yılında Kahramanmaraş Kayseri Karayolu’nda yer gelen kazada, Gazi Kültürlü idaresindeki araba cebin yönden mevrut Mehmet Bozkurt yönetimindeki pikap ile çarpışmıştı. Kazada Aydın görüngü durumunda hayatını kaybederken, kamyonet sürücüsü Bozkurt ise yaralanmıştı.

Share: