24 sene evvel yaşamını yitiren arkadaşının ahiret yolculuğu haberinin yazdığı ceride kupürünü cüzdanında saklıyor

Kahramanmaraş’ta 1985 yılında ayrımsız basımevi işine girerek çalışmaya başlayan Osman Büyükçapar (55), meslektaşları ortada dönemin Türkiye gazetesinin Kahramanmaraş’taki muhasebecisi Gazi Aydınlık ile tanıştı. Ayrımlı zamanlarda mülaki ikili, birlikte bolca mesafe geçiriyordu. Entelektüel, 1998 yılında Kahramanmaraş- Kayseri Karayolu’nda meydana gelen gidiş geliş kazasında hayatını kaybetti.

GAZETE KÜPÜRÜNÜ CÜZDANINDA SAKLIYOR

Arkadaşının ölümüne çok üzülen Büyükçapar, o dönme Türkiye gazetesinde sâdır ölüm haberinin ceride kupürünü cüzdanında saklıyor. Cüzdanından çıkartıp ara sıra anılarını tazelediğini belirterek arkadaşını haddinden fazla sevdiğini anlatım eden Büyükçapar, “Ben 1985 yılında tıpkısı matbaa işinde çalışmaya başladım. Gazi Entelektüel rahmetlik bizim birlikte muhasebecimizdi. O gündür severim. Kahramanmaraş’ta müstehap aziz bire bir kişiydi. 1998 yılında ise Türkiye gazetesinin muhasebecisiydi; geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

“ÖLENE KADAR SAKLAYACAĞIM”

O günden günümüze Türkiye gazetesinde çıkan ölüm haberinin kupürünü cüzdanımda saklıyorum. Gazete haberini sakladığım için Gazi Aydın’ın yakınları ise kıvançlı oluyorlar. Ölene kadar saklayacağım. Sağlıklı olsun yüzü güleç benzeri insandı ve bu arada kemirmek yiyip gezerdik, Tanrı yağmur eylesin” dedi.

TRAFİK KAZASI SONUCUNDA HAYATINI KATBETMİŞTİ

2 Nisan 1998 yılında Kahramanmaraş Kayseri Karayolu’nda meydan gelen kazada, Gazi Okumuş idaresindeki araba alın yönden mevrut Mehmet Bozkurt yönetimindeki pikap ile çarpışmıştı. Kazada Aydın fenomen durumunda hayatını kaybederken, pikap sürücüsü Bozkurt ise yaralanmıştı.

Share: