20 yaşındaki tendürüst 14 almanak zaman davasının kurbanı oldu!

29 Ağustos Pazartesi günü akşam ezanı saatlerinde Bodrum- Güvercinlik arasındaki kez kenarında ormanlık alanda kimliği belgisiz aynı ceset bulunmuştu. Gökçeler mevkiinde durum terasını geçtikten sonraki kötü virajın olduğu bölgeye denize girmeye gelen 2 tüvana, ormanlık alanda bir kişiyi esasen tutkun halde buldu. İhbarın ardından bölgeye mevrut keyif ekipleri, şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu belirleme etti. Uyanık ekipleri, olay yeri ve çevresinde serbest çaplı inceleme yaptı. Görüngü yeri ve çevresinde dedektörle kontrol yapıldı.

ÜZERİNDEN KİMLİK ÇIKMADI

Olay yerinde naaş üzerinde yapılan önce incelemede başın kayırıcı kısmından sıkılan kurşunun cebin bölgesinden çıktığı öğrenildi. Ayağında terlik ve üstünde şort tişört kâin Uzunay’ın üzerinden evvel özellikle etiket çıkmadı. Ceset, ölü açımı amacıyla Muğla Adli Tababet Kurumu’na gönderildi. Cesedin kime ilgilendiren olduğu ise devrisi çağ galiba oldu. Cesedin Ağrı Patnos tevellütlü 20 yaşındaki Kenan Uzunay’a ilişik olduğu ortaya imdi. Uzunay’ın biraz ay önceki Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne geldiği ve inşaat işinde çalıştığı bildirildi. Uzunay’ın cenazesi ailesi eliyle alınarak memleketi Patnos’a götürüldü ve orada toprağa verildi.

SORUŞTURMA KAN DAVASI ÜZERİNE YOĞUNLAŞTIRILDI

Cinayete kurban revan gencin arkadaşları, olaydan bire bir devir önce akşam ezanı saatlerinde Kenan Uzunay’ın telefonla konuştuktan sonradan ”tamam abi geliyorum” deyip kaldığı yerden ayrıldığı ve bir daha ferasetsiz dönmediğini söyledi. Kenan Uzunay’ın şu anda cezaevinde mevcut babasının 2008 yılında Ağrı’nın Patnos ilçesinde bambaşka tıpkı kişiyi başına keserle vurarak öldürdüğü belirtilirken anket kan davası konusunda yoğunlaştırıldı.

CİNAYETİN NEDENİ ZAMAN DAVASI ÇIKTI

Soruşturma çerçevesinde İzmir, Isparta ve Burdur İl Güven Müdürlükleri ile cingöz yoluyla eşzamanlı cerrahi müdahale yapıldı. Operasyonda M.D. ve F.K. İzmir’de, N.C. Isparta’da, Y.E. ve S.C. Burdur’da gözaltına alındı. Soruşturmada cinayetin, 2008 yılında Dert Patnos’ta öldürülen adamın yeğeni N.C. marifetiyle intikam kabul etmek için işlediği belirlendi. Cinayet simultane N.C. ile alay malay 2 kişinin henüz olay durumunda olduğu kaydedildi. Kıya simultane fenomen yerinde olmayan farklı 2 kişinin ise müzaheret ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

KAN DAVASI SORUSUNA “HABERİM BULUNMAYAN” CEVABINI VERDİ

5 berbat, işlemlerinin peşi sıra adliyeye irsal edildi. Şüphelilerin sevki sırasında uyanık degaje asayiş önlemleri aldı. Şüphelilerden biri adliye girişinde basın mensuplarının sorduğu “Kenan’ın hastalık öldürdünüz, çağ davası mı vardı” sorusuna “Haberim namevcut” şeklinde yanıt verdi. Şüphelilerin adliyedeki işlemleri sürüyor.Share: