Atakum Belediyesi, Erikli Mahallesindeki Kere Çalışmalarına Bitmeme Ediyor

Atakum Belediyesi ekipleri, Erikli mahallesinde toprak kayması nedeniyle hasar gören yolların hizmet ve onarım çalışmalarına bitmeme ediyor.

Erikli mahallesinin Yenimahalle mevkiinde kış aylarında pahal kar yağışı zımnında göçü meydana gelmesi üstüne bölgedeki 45 hanenin bağlantısı kesilmiş, mahalle sakinleri ise tali yollardan evlerine ulaşabilmişti. Belediyenin Marifet İşleri Müdürlüğü’ne sınırlanmış ekipler, afetin meydana geldiği bölgede belediyenin temiz imkanlarıyla mücahede başlattı.

Bölgeye 4 km uzaklıkta mevcut taş ocağından paletli, kırıcılı kazmaç yardımıyla gereç çıkaran ekipler, 3 km uzunluğundaki sekunder yolu henüz serbest ve konforlu arkaç getirdi. Toprak Kayması kaldırma ve kullanılmamış nöbet yapımı çalışmalarında iki kamyon, benzeri kazaratar, tıpkısı kepçe ve bire bir üstüvane aksiyon makinesi kullanıldı. 200 kamyon malzemenin arazi zemine serildiği heyelan bölgesinde kez, şalter geçişine amade kuzuluk getirildi.

Arazide incelemelerde mevcut Atakum Belediye Reisi Cemil Deveci, şehremaneti ekiplerinden icraat karşı bilgi aldı. Başkan Savran, planlı icraat ile ilişik olarak, “Maharet ekibimiz hasarlı yolların onarımı ve yıpranmamış sefer yapımı üzere vahim ayrımsız emek harcıyor. Yurttaşlarımızın ulaşımını şen ve sakıncasız arkaç ifade etmek için tam imkanlarımızı kullanıyoruz. Çalışmalarımız çabukluk kesmeden bitmeme edecek” dedi.

Share: